pátek, 05 únor 2021 11:01

Břevnovská hudební setkání přesouvají první dva koncerty na příští rok. S dalšími se počítá

Autor:

Vzhledem ke stále nelepšící se situaci kolem koronaviru a stávajícím opatřením vůči jeho šíření se pořadatelé Břevnovských hudebních setkání rozhodli zrušit první dva plánované koncerty v letošním roce a chystají se je nabídnout v roce příštím. Jedná se o setkání s cembalistkou Barbarou Marií Willi a hráčkou na barokní housle Lenkou Torgersen a o koncert klarinetistky Anny Paulové s jejími hosty. Od dubna by měla řada koncertů pokračovat, jak byla naplánována.

 

113

 

V dubnu by mělo dojít ke koncertu souboru Czech Ensemble Baroque Quintet, v květnu k setkání s hudební rodinou klavíristy Ivana Klánského a v červnu zahraje České noneto.

„Rozhodli jsme se vrátit našim předplatitelům peníze za abonmá, které si zakoupili již na loňské koncerty a věřili, že se celá sezóna uskuteční v odložených termínech. Nakonec se ale živě uskutečnily jen dva koncerty – 11. 2. 2020, Dvořákovo klavírní kvarteto, 29. 9. 2020, Operní gala – Kristýna Vylíčilová, Roman Hoza. Kromě toho jsme odvysílali dva streamy: 16. 12. koncert Kateřiny Kněžíkové a Kateřiny Englichové a 23. 12. koncert Dua Manera kytaristů Soni Vimrové a Miroslava Žáry,“ informují organizátoři s tím, mají už naplánovaný letošní podzim, kdy v září zahájí řadu koncertů klavírista Martin Kasík.

 

200

 

Stanice D-dur Českého rozhlasu odvysílá ve čtvrtek 18. března od 20 hodin výše jmenovaný koncert Dua Manera kytaristů Soni Vimrové a Miroslava Žáry z prosince minulého roku. Včera to byl koncert sopranistky Kateřiny Kněžíkové a harfistky Kateřiny Englichové, o kterém jsme psali zde. Oba koncerty jsou také k dispozici na YouTube kanálu Břevnovských hudebních setkání.

 

201

 

Foto: Fb Břevnovských hudebních setkání / KlasikaPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.