pondělí, 01 únor 2021 08:35

Koncert ke dvacátému výročí rozhlasového Vydavatelství a nakladatelství na Vltavě

Autor:

Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu si v letošním roce připomíná dvacet let své existence. Od roku 2001 zpřístupňuje hudební veřejnosti nejrůznější sbírky hudebnin formou nových vydání, vydává noty pro potřeby hudebních škol a podporuje novou tvorbu současných skladatelů výrobou orchestrálních materiálů. U příležitosti výročí odvysílá Český rozhlas Vltava v úterý 2. února od 20 hodin živě koncert z rozhlasového studia S1 na Vinohradské třídě. Do programu pořadatelé zařadili reprezentativní díla komorní hudby z nakladatelského katalogu Českého rozhlasu. Zazní tak hudba Jana Václava Huga Voříška, Jana Nováka, Jindřicha Felda, Adama Skoumala nebo Jana Franka Fischera v podání předních současných interpretů klasické hudby – klavíristky Dory Novak-Wilmington, harfistky Lydie Härtelové, violoncellisty Štěpána Filípka, houslisty Milana Al-Ashhaba, klarinetisty Karla Dohnala nebo fagotového souboru Duo Esperanza. Záznam koncertu nabídne Český rozhlas D-dur, a to 20. února od 20 hodin.

 

100

 

„Kromě koncertu připravujeme k 20. výročí také bilanční brožuru, jejíž součástí bude řada unikátních materiálů, fotografií a připomenutí výrazných projektů. V průběhu roku nabídneme na našem webu notové záznamy a nahrávky dvaceti zbrusu nových hudebních miniatur od dvaceti českých soudobých autorů napsaných přímo pro tuto mimořádnou příležitost,“ informuje vedoucí Podpory vydavatelství a nakladatelství Robert Škarda s tím, že vznik Vydavatelství a nakladatelství navázal v roce 2001 na tradici výroby a nákupu notových materiálů sahající až k počátkům hudebního vysílání a zahájení činnosti orchestru Radiojournalu v roce 1926. Dnes čítá nakladatelský katalog stovky notových materiálů a publikací, které využívají profesionální i amatérské orchestry, sbory nebo hudební školy.

„Nakladatelství dále provozuje půjčovnu notových materiálů, badatelnu a spravuje notové materiály Českého hudebního fondu. Jeho hlavním posláním je ochrana práv a zpřístupnění hudebních děl, která Český rozhlas vyrábí a využívá ve vysílání, při nahrávání nebo na koncertech,“ doplňuje veřejnoprávní instituce.

 

Foto: Český rozhlas

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.