pondělí, 25 leden 2021 13:05

Klavíristka Andrea Mottlová v průkopnickém online projektu

Autor:

Moderní doba vyžaduje moderní technologie. Jednou z nich je nová aplikace, která umožňuje virtuálně sledovat ruce klavíristů. Vznikla tak nová platforma pro vyučování hry na piano na dálku a zároveň pro pořádání koncertů. První klasický sólový koncert v této scifi podobě se uskuteční 6. února a jeho protagonistkou bude česká klavíristka Andrea Mottlová, která na své facebookové stránce vytvořila událost.

 

302

 

„Bude to živý koncert ve virtuálním sále s virtuálním publikem v rámci aplikace Grand Reality. Publikum, které vlastní speciální brýle, má možnost si zakoupit lístek a být v tomto virtuálním sále. Já bych měla také s těmito brýlemi hrát. Pro ostatní posluchače, kteří brýle nemají, bude možnost koncert zhlédnout v aplikaci Twitch a případně později bude pravděpodobně sestřih na YouTube,“ vysvětluje Andrea Mottlová a dodává, že se nikdy nebránila výzvám a toto je jedna z nich. Jen úplně jiná, než ty předešlé. „Sama jsem zvědavá, jak se dílo podaří - přeci jen, bude to na elektrický klavír a za nestandardních, téměř nepředvídatelných podmínek,“ svěřuje se klavíristka, která zahraje Beethovenovu Sonátu cis moll, op. 27 „Měsíční“, část Frýdecká Panna Maria z cyklu Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka, Chopinovo Nokturno cis moll, Rachmaninovu Elegii č. 3, op. 2 a Fišerovu Šestou sonátu „Fras“.

„Po tomto koncertě se budu mimo jiné připravovat na Klavírní koncert F. Liszta č. 2 A dur v komorním obsazení, který by měl proběhnout už v reálném světě, a to v rámci festivalu Martinské slavnosti počátkem příští sezóny,“ prozradila své další plány Andrea Mottlová.

 

Foto: Ondřej Melecký

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.