úterý, 24 listopad 2020 09:02

Adventní koncerty České televize potřicáté

Autor:

V sobotu 21. listopadu odvysílala Česká televize mimořádný pořad s názvem Vzpomínka na Adventní koncerty, aby připomněla minulý ročník projektu, který pomáhá potřebným v celé republice. I tentokrát v předvánočním čase veřejná sbírka podpoří čtyři neziskové organizace, které představí patroni spjatí s historií Adventních koncertů Jakub Bažant, Jitka Čvančarová, Václav Hudeček a Leona Machálková. Tradičně bude nedělní podvečery od 17:30 hodin uvádět moderátorská dvojice Ester Janečková a Jan Potměšil. V jednotlivých setkáních vystoupí mimo jiné klavírista Ivo Kahánek, houslisté Jaroslav Svěcený a Ivan Ženatý, violistka Jitka Hosprová, tenorista Pavel Černoch, Pražské kytarové kvarteto, Baborák ensemble, Česká dechová harmonie a další.

 

1

 

Prvotřídní umělecké výkony přenášené Českou televizí už třicet let podporují vybrané neziskové organizace. „První je společnost Dolmen provozující chráněné bydlení pro dospělé s mentálním postižením a poruchami autistického spektra v Libereckém a Karlovarském kraji. Druhou podpořenou je Pestrá zabývající se výcvikem asistenčních psů pro lidi s různými hendikepy a specifickými potřebami. Třetí koncert bude věnovaný pardubickému centru pro osoby s tělesným postižením Křižovatka. Závěrečný koncert představí mateřskou a základní školu pro děti s kombinovaným postižením Smiling Crocodile,“ představuje prospěšné organizace vybrané pro letošek Česká televize.

Od svého vzniku pomohla sbírka Adventní koncerty sto dvaceti neziskovým organizacím a rozdělila přes dvě stě sedmnáct milionů korun.

 

Foto: Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.