úterý, 27 říjen 2020 13:00

Koncert k předání Ceny Antonína Dvořáka Gabriele Beňačkové zrušen

Autor:

Prudké zhoršení pandemické situace si znovu vybírá daň na českém hudebním životě. „Vzhledem k posledním vládním opatřením a po zvážení výhledu na příští týdny a měsíce jsme se s těžkým srdcem rozhodli zrušit slavnostní koncert plánovaný na 21. prosince, na kterém měla být předána Cena Antonína Dvořáka významné operní pěvkyni Gabriele Beňačkové,“ oznámil Robert Kolář, ředitel Akademie klasické hudby, která Cenu Antonína Dvořáka vyhlašuje. Držitelé vstupenek mohou požádat o vrácení vstupného, případně přispět na vzdělávání mladých muzikantů ponecháním vstupného pořadateli.

 

002

 

Gabriele Beňačkové byla Cena Antonína Dvořáka za rok 2019 udělena za její celoživotní péči o odkaz Antonína Dvořáka. Laureátem pro rok 2020 se stal v září tohoto roku dirigent Jakub Hrůša.

Koncert k předání ceny sopranistce Gabriele Beňačkové byl z původního dubnového termínu kvůli pandemii koronaviru už jednou odložen. Akademie bude v závislosti na vládních protiepidemických opatřeních ještě do konce roku hledat vhodnou a důstojnou příležitost, při které by bylo možné cenu paní Beňačkové předat.

„Je nám skutečně neobyčejně líto, že předání Ceny Antonína Dvořáka za rok 2019 paní Beňačkové provází tak mimořádný sled nepříznivých okolností. A pochopitelně litujeme také skutečnosti, že české publikum si nebude moci poslechnout plánované vystoupení polského pěvce světového věhlasu Piotra Beczały, jehož tenorový recitál byl hlavním bodem programu večera,“ dodal k situaci Jan Simon, intendant Akademie klasické hudby a programový ředitel festivalu Dvořákova Praha, s tím, že osobně doufá v brzkou účast Piotra Beczały na některém z příštích ročníků festivalu.

 

Foto: Fb Štátné opery Banská Bystrica

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.