úterý, 20 říjen 2020 08:30

Czech Ensemble Baroque odsouvá druhý koncert cyklu Bacha na Mozarta! na neurčito

Autor:

Zítra, ve středu 21. října, měl brněnský kostel sv. Janů rozeznít virtuózní žalm 110 Pravil Hospodin (Dixit Dominus) z italského období Georga Friedricha Händela. Když bylo zakázáno zpívat, reagoval soubor Czech Ensemble Baroque změnou programu tohoto koncertu a naplánoval Concerti grossi s díly Arcangela Corelliho, Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händela. Se zákazem shromažďování většího počtu osob, než je šest, si už pořadatelé neporadili a museli koncert odložit na neurčito.

 

2

 

Brněnský cyklus Bacha na Mozarta! byl zahájen 24. září v plném Besedním domě koktejlem hudby, divadla, slova, zpěvu, fantazie a choreografie ve „snové” pantomimě Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem. „Jak jsme radostně zahájili 9. sezónu našeho cyklu, tak zase rychle odplouváme do nejistých a značně stojatých vod vyčkávání. Děláme všechno proto, aby naši věrní posluchači, jejichž přízně si v této nejisté době vážíme ještě více než jindy, o žádný z koncertů nové sezóny nepřišli. V tuto chvíli však nemůžeme přinést spolehlivé informace o tom, jak a kdy se budou další koncerty realizovat,“ lituje zakladatel a dirigent ansámblu Roman Válek.

 

1

 

Czech Ensemble Baroque prosí touto cestou o trpělivost a toleranci, a jakmile bude mít přesnější a dosti trvanlivé informace, aby mohl dát vědět podrobnosti ke konání tohoto a dalších koncertů, učiní tak neprodleně. Velmi pravděpodobnou variantou se v tuto chvíli jeví stream koncertů, alespoň do doby, než budou moci zase posluchači naplnit koncertní sály.

 

Foto: Fb souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.