pondělí, 28 září 2020 14:06

Začíná Lednicko-valtický hudební festival 2020

Autor:

V sobotu 3. října začíná letošní Lednicko-valtický hudební festival. V lednické zámecké jízdárně od 19 hodin vystoupí Janoska Ensemble – soubor, který za svou první nahrávku u Deutsche Grammophon získal Zlatou desku. Přiváží na festival unikátní „Janoska styl“ zrozený z nezkrotné, hluboce procítěné interpretace. Program se svou dramaturgií opírá o druhé úspěšné album „Revolution“ a nabízí hudebně originální, zpracováním překvapivé úpravy skladeb Johanna Strausse, Franze Liszta, Johanna Sebastiana Bacha a dalších světových autorů, doplněné vlastní autorskou tvorbou.

 

22

 

V neděli 4. října v břeclavské synagoze od 17 hodin vystoupí sopranistka Johana Černohorská se souborem Ostrava Klezmer Band. „Témata zrcadlící se v emotivních textech židovských písní, které zazní v rámci druhého koncertu Lednicko-valtického hudebního festivalu v břeclavské synagoze v podání Ostrava Klezmer Band. Johana Černohorská, absolventka studií židovské hudby a jazyku jidiš na Židovském hudebním institutu v Londýně, jež má za sebou mimo jiné spolupráci se souborem Adash či s klezmerovou skupinou Naches.“ – tak představují program a účinkující pořadatelé.

 

33

 

Pondělní dopoledne bude ve dvou výchovných koncertech patřit Triu Českého rozhlasu, které hraje ve složení Lukáš Pavlíček (hoboj), Lukáš Dittrich (klarinet) a Libor Soukal (fagot). „Budeme si povídat o hoboji, klarinetu a fagotu, jejich vzhledu, rozdílech i podobnostech, možnostech hry a dalších zajímavostech. Také se podíváme na práci hudebníka a jeho přípravu na koncert. A při čtení příběhu se společně zamyslíme, jak na nás hudba působí a jaké vyvolává emoce. Zazní skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Koncerty jsou určeny pro žáky místních základních škol v rámci výuky.“ První setkání se studenty se uskuteční v 9 hodin na valtické radnici a druhé pak v 11 hodin v lednické zámecké jízdárně. V úterý umělci vystoupí ve stejných časech ještě v Břeclavi a Mikulově.

O festivalu jsme už dříve informovali zde.

 

Foto: Fb Tria ČRo, archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.