pátek, 25 září 2020 11:45

Závěr festivalu Za poklady Broumovska patří Pavlu Šporclovi a Gipsy Way Ensemble

Autor:

Patnáctý ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od 18 hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble. Zazní úpravy děl Johannesa Brahmse, Ástora Piazzolly, autorské kompozice Pavla Šporcla, lidové písně, maďarské čardáše a filmová hudba. Program je pokračováním prvního koncertu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou Gipsy Way.

 

4

 

„Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako aranžér a autor hudby. S cimbálovou kapelou Pavel Šporcl odehrál více než 300 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát zcela vyprodal legendární pražskou Lucernu,“ uvádějí pořadatelé.

Kromě vystoupení Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble letos festival nabídl dalších dvanáct koncertů, které si přišlo během léta vyslechnout přes dva tisíce návštěvníků. Z dobrovolného vstupného pořadatelé přispějí na opravy broumovských kostelů, v nichž se řada koncertů odehrává. Některé z nich se vysílaly také online na sociálních sítích festivalu, kterého se zúčastnili Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Andrease Sebastiana Weisera s klavíristou Matyášem Novákem, sopranistka Jana Šrejma Kačírková s kytaristou Lukášem Sommerem a M. Nostitz Quartetem, klavíristé Ivo Kahánek a vítězka soutěže Broumovská klávesa Nora Lubbadová, mezzosopranistka Ester Pavlů s barytonistou Romanem Hozou a klavíristou Ahmadem Hedarem, rakouský soubor Aureum Saxophon Quartett, Cimbálová muzika Milana Broučka, hobojista Martin Daněk s cembalistkou Monikou Knoblochovou a hráčkou na violu da gamba Mélusine de Pas. Dále pak posluchači Letních hornových kurzů i jejich lektoři, hornisté Zuzana Rzounková, Jan Vobořil, Dariusz Mikulski z Polska, Raimund Zell z Německa, klarinetista Milan Polák a klavíristka Jana Goliášová, soubor Prague Cello Quartet, Pražský žesťový soubor s varhaníkem Alešem Bártou a Královéhradecký dětský sbor Jitro pod vedením Jiřího Skopala.

 

1

 

5

 

2

 

Foto: Michal Bareš, Libor Dadák, Eduard Školník

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.