pondělí, 07 září 2020 08:36

Výběr z nadcházejících koncertů festivalu Klasici v Táboře v Divadle Oskara Nedbala

Autor:

Návštěvníci táborského festivalu Klasici se mohou těšit na výjimečné hosty. Na tři koncerty v průběhu září a října do Divadla Oskara Nedbala zavítají Ivan Klánský se syny Lukášem, Danielem a Adamem, houslista Milan Al-Ashhab v doprovodu klavíristy Adama Skoumala a houslista Jan Mráček s Epoque Symphony Orchestra v čele s Tomášem Braunerem.

 

5

 

Zajímavý hudební zážitek v podání klavíristy Ivana Klánského a jeho synů, klavíristy Lukáše, basbarytonisty Daniela a violoncellisty Adama, nabízí festival Klasici v Táboře, a to ve čtvrtek 10. září od 19 hodin v malém sále táborského divadla. Umělci přednesou skladby Antonína Dvořáka a Ludwiga van Beethovena.

 

6

 

Vítěz soutěže Fritze Kreislera ve Vídni a laureát světové Čajkovského soutěže Milan Al-Ashhab představí na stejném místě ve stejný čas v sobotu 19. září virtuózní program. „Tento talentovaný houslista má za sebou recitálové vystoupení v sále Berlínské filharmonie, ale i debut v newyorské Carnegie Hall. Jeho společný koncert s předním českým klavíristou Adamem Skoumalem slibuje jedinečný zážitek. Adam Skoumal se během večera představí nejen jako skvělý pianista, ale i jako hudební skladatel. Zaznějí skladby W. A. Mozarta, N. Milsteina, E. Blocha, M. Ravela, F. Waxmana a A. Skoumala,“ zvou na koncert pořadatelé.

Říjnový koncert, konkrétně v neděli 4. 10., nabídne ve velkém sále divadla „Poctu hvězd Táboru“. Účinkovat budou Epoque Symphony Orchestra, houslista Jan Mráček a dirigent Tomáš Brauner. V úvodu večera zazní Beethovenova předehra Egmont, op. 84. Jan Mráček přednese sólový part v Čajkovského Houslovém koncertu D dur, op. 35 a vrcholem hudebního setkání bude Beethovenova Sedmá symfonie A dur, op. 92.

 

4

 

Foto: fb festivalu - David Peltan

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.