sobota, 05 září 2020 10:39

Českolipský cyklus pokračuje recitálem pěvce Romana Hozy

Autor:

Vystoupení předního představitele mladší pěvecké generace, barytonisty Romana Hozy, který se s úspěchem etabluje na tuzemských i zahraničních operních scénách, se uskuteční ve středu  9. září v rámci Českolipského komorního cyklu v kostele Mistra Jana Husa od 19 hodin. V programu složeném převážně z barokních děl jej doprovodí renomovaná cembalistka a varhanice Barbara Maria Willi a violoncellista Michal Rajtmajer.

 

300

 

Milost a pomsta – to je název programu večera, který odkazuje na klasická díla ponejvíce barokní literatury. Ta se snaží uchopit biblický význam termínů starozákonní pomsty a novozákonní milosti. Zazní hudba Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, ale i méně uváděných komponistů, jako byl například barokní skladatel, Olomoučan Gottfried Finger, který působil ve známé kroměřížské kapele olomouckého biskupa Lichtensteina-Castelcorna a také v Londýně.

Barytonista Roman Hoza vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Mezi lety 2015 a 2017 byl členem operního studia Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu. Po návratu domů se stal sólistou Národního divadla Brno. Jako host spolupracuje také s pražským Národním divadlem, Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě, Divadlem J. K. Tyla v Plzni, v zahraničí se představil v Opéra National de Lyon, v opeře v Göteborgu a v Düsseldorfu. Hoza vystoupil také na mnoha domácích festivalech a s českými orchestry. Kromě operních pódií je také vyhledávaným interpretem komorní hudby.

 

200

 

Českolipský komorní cyklus bude pokračovat v listopadu koncerty varhanice Ireny Chřibkové (10. 11.) a Královéhradeckého dětského sboru Jitro (24. 11.). Oba se uskuteční v kostele Mistra Jana Husa.

 

Foto: Marek Olbrzymek,  Ilona Sochorová

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.