pondělí, 31 srpen 2020 08:01

Festivalový podzim mezi hukvaldskou oborou a Ostravou

Autor:

V průběhu září nabídne Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka první část cyklu mimořádných koncertů s názvem Festivalový podzim. V pátek 4. září zahájí cyklus soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou, navazující víkendový program vyvrcholí provedením Orffovy kantáty Carmina Burana. Na druhou polovinu září chystá pak festival operní gala se sopranistkou Nicolou Proksch a basistou Janem Martiníkem.

 

1

 

Janáčkovský Festivalový podzim zahájí v amfiteátru v Hukvaldské oboře v pátek 4. září od osmi hodin soubor Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou a taneční soubor Hradišťan pod vedením Ladislavy Košíkové. Program s názvem O slunovratu, aneb… o tom, co bývalo a znovu kdysi bude… uvede průvodním slovem ředitel festivalu Jaromír Javůrek, stejně jako pak sobotní matiné věnované Leoši Janáčkovi nazvané Můj život s Janáčkem. Dopoledne spojené s brunchem se koná ve Vítkovickém zámku od deseti hodin a představí pěvkyni Hanu Fialovou a klavíristu Jakuba Žídka. Víkendový program vyvrcholí v neděli 6. září od šesti hodin v hukvaldském amfiteátru provedením Orffovy kantáty Carmina Burana. Sólisty Veroniku Rovnou Holbovou, Richarda Samka a Romana Hozu doplní Pěvecký sbor Národního hudebního fóra Wrocław a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením Tomáše Braunera.

 

6

 

Na neděli 20. září přichystal festival první ze svých doprovodných akcí v podobě besedy se sólistou Komické opery v Berlíně basistou Janem Martiníkem. Od tří hodin povede v Centru Pant přátelský dialog s ředitelem festivalu Jaromírem Javůrkem. Září uzavře Pěvecké operní gala sopranistky Nicoly Proksch a basisty Jana Martiníka v Domě kultury města Ostravy. V úterý 22. září zazní od sedmi hodin v programu nazvaném Krása italského belcanta předehra k opeře Kapuleti a Montekové a vybrané scény a árie z opery Puritáni Vincenza Belliniho, árie a duety z oper Lucie z Lammermooru a Don Pasquale Gaetana Donizettiho a část z Lazebníka sevillského Gioacchina Rossiniho. Oba pěvce doprovodí Janáčkova filharmonie Ostrava pod taktovkou Petera Valentoviče. Orffovy Carmina Burana i pěvecké gala uvede slovem Jiří Vejvoda.

 

3

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.