neděle, 23 srpen 2020 19:36

Pět operních premiér během tří dnů v Ostravě

Autor:

Obě budovy ostravského Národního divadla moravskoslezského, jmenovitě Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Jiřího Myrona, ale také prostor BrickHouse nebo Kompresorovna Dolu Hlubina, budou hostit páté bienále ostravského festivalu NODO – Dny nové opery Ostrava / New Opera Days Ostrava. Od pátku 28. do neděle 30. srpna představí festival pět premiér světových i českých tvůrců, tři z nich bude také streamovat online, sledovat je bude možné m.j. i na Facebooku portálu KlasikaPlus.cz.

 

800

 

Na pátek 28. srpna připravila ostravská přehlídka NODO premiéru operního debutu Marka Keprta s názvem Hibiki, hibiki, vzhmoť! V Divadle Antonína Dvořáka zazní chuťově-čichová komorní (ne)opera psaná na objednávku festivalu v podání Ostravské bandy pod taktovkou Petra Kotíka od půl sedmé. Od půl deváté pak naváže na stejném místě česká premiéra čistě vokální opery pro šet ženských hlasů Any Sokolović. Více o účinkujících i programu festivalu jsme psali ve VýhleduPlus.

 

12

 

V sobotu 29. srpna naváže od půl sedmé v prostoru BrickHouse představení tandemu Michala Rataje a Kathariny Schmitt nazvané Nauka o afázii. V Dolu Hlubina se odehraje i multižánrová opera Miro Tótha Muž ve skafandri. V neděli 30. srpna od půl sedmé pak festival uzavře v Divadle Jiřího Myrona premiéra scénického monodramatu No. 50 (The Garden) Richarda Ayrese.

 

15

 

Pod taktovkou Petra Kotíka doprovodí vybraná představení Ostravská banda. Tři opery situované do divadel Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona se budou i živě streamovat. K vidění bude v přímém přenosu Keprtův páteční debut Hibiki, hibiki, vzhmoť!, Svatba Any Sokolović a nedělní opera Richarda Ayrese No. 50 (The Garden), a to na facebooku a youtube kanálu Ostravského centra nové hudby a také na facebooku našeho portálu KlasikaPlus.cz.

 

10

 

Foto: Archiv a Fb Ostravského centra nové hudby

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.