pátek, 10 červenec 2020 08:30

Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Autor:

Záznam prvního letošního koncertu pro veřejnost nabídne v sobotu 11. července festival Za poklady Broumovska, a to od šesti hodin na internetové televizi Mall.tv a na sociálních sítích. Ve středu 1. července vystoupili ve vižňovském kostele sv. Anny Jana Šrejma Kačírková, kytarista Lukáš Sommer a M. Nostitz Quartet. Zazněla mimo jiné i světová premiéra Lukáše Sommera La pace fra la virtù e la bellezza. Hned v neděli 12. července pokračuje festival koncertem pro veřejnost. V kostele sv. Barbory v Otovicích zazní Dvořákovy Biblické písně, které přednese barytonista Roman Hoza, nebo Berliozův cyklus Letní noci v interpretaci mezzosopranistky Ester Pavlů.

 

101

 

V sobotu 11. července odstartuje tradiční festivalová znělka od šesti hodin na webu internetové televize Mall.tv v rámci série #kulturažije a na sociálních sítích festivalu záznam koncertu sopranistky Jany Šrejmy Kačírkové, kytaristy Lukáše Sommera a M. Nostitz Quartet ze začátku července. Koncert bude crosspostovat také KlasikaPlus.cz na svém fb. Zazní 2. věta Boccheriniho Kvintetu D dur, árie Christopha Willibalda Glucka, Wolfganga Amadea MozartaJosefa Myslivečka i další klasicistní díla v úpravách Lukáše Sommera. Ve světové premiéře představí festival Sommerovu kompozici La pace fra la virtù e la bellezza, aneb Smír mezi ctností a krásou, podle které byl celý program také pojmenován.

 

102

 

Hosty nedělního koncertu pro veřejnost budou mezzosopranistka Ester Pavlů, barytonista Roman Hoza a klavírista Ahmad Hedar. Zazní především Dvořákův cyklus Biblické písně op. 99 a cyklus písní Hectora Berlioze Les nuits d´été (Písně letních nocí) op. 7. Koncert se koná v mimořádném nedělním termínu 12. července od šesti hodin v otovickém kostele sv. Barbory. „Podpora mladé generace a představování interpretů, kteří v regionu neúčinkovali, je jedním z cílů festivalu. Letos se nám ho podařilo splnit angažováním dvou mladých pěvkyň, sopranistky Jany Šrejmy Kačírkové a mezzosopranistky Ester Pavlů a barytonisty Romana Hozy. Špičkové spojení mladých pěveckých hvězd navazuje na velmi úspěšné koncerty Evy Urbanové nebo Štefana Margity v minulých ročnících,“ říká Tereza Kramplová, ředitelka festivalu. Koncert se bude opět vysílat také ze záznamu, a to následující sobotu 18. 7. na internetové televizi Mall.tv a sociálních sítích festivalu. Záznam koncertu pořizuje i Český rozhlas Vltava.

 

103

 

Foto: Michal Bareš, archiv ČNSO

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.