úterý, 30 červen 2020 10:28

Festival Za poklady Broumovska pokračuje už pro veřejnost

Autor:

První živý koncert pro veřejnost chystá na středu 1. července festival Za poklady Broumovska. V kostele sv. Anny v obci Vižňov se v premiérovém programu představí sopranistka Jana Šrejma Kačírková, kytarista Lukáš Sommer a M. Nostitz Quartet. V sobotu 4. července pak vystoupí v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují protagonisté soutěže Broumovská klávesa. Vítězku loňského ročníku Noru Lubbadovou podpoří umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek. Oba koncerty začínají v 18 hodin. 

 

4

 

Na zahajovací koncert Filharmonie Hradec Králové a klavíristy Matyáše Nováka, který se konal v sobotu 27. června pouze online a o kterém jsme psali ZDE, navážou v tomto týdnu dva koncerty pro veřejnost.

Ve vižňovském kostele sv. Anny představí sopranistka Jana Šrejma Kačírková, kytarista Lukáš Sommer a M. Nostitz Quartet premiéru programu „Smír mezi ctností a krásou, aneb Pietro Metastasio: Návrat největšího z básníků.“ Původně orchestrální doprovody árií Christopha Willibalda Glucka, Wolfganga Amadea Mozarta, nebo Josefa Myslivečka upravil přímo pro festivalové provedení skladatel a kytarista Lukáš Sommer. V úpravě zazní i Sommerova Suita ve starém stylu, původně určená sólové kytaře, předehra k Mozartově opeře Il Re pastore, v premiéře pak zazní Sommerova skladba La pace fra la virtù e la bellezza. Koncert se koná ve středu 1. července a festival Za poklady Broumovska ho bude vysílat také ze záznamu, a to v sobotu 11. července od 18 hodin na svých sociálních sítích a na internetové televizi Mall.tv v rámci série #kulturažije.

 

2

 

V sobotu 4. července pokračuje festival dalším koncertem pro veřejnost v Polici nad Metují. V kostele Nanebevzetí Panny Marie představí v rámci spolupráce s klavírní soutěží Broumovská klávesa její hlavní protagonisty. Hudbu výsostně klavírních autorů Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena a Domenica Scarlattiho provede loňská vítězka 1. kategorie soutěže, klavíristka Nora Lubbadová a umělecký ředitel soutěže Ivo Kahánek. Festival dlouhodobě podporuje mladou generaci nastupujících umělců a laureátům domácích hudebních soutěží poskytuje každoročně možnost koncertního vystoupení. V letošním programu se tak v sobotu 1. srpna objeví například vítěz soutěže Pražské jaro, hobojista Martin Daněk.

 

3

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.