středa, 03 červen 2020 08:30

Slovenská filharmonie opět živě a s publikem

Autorka:

Po čtvrtletní přestávce se Slovenská filharmonie opět otevře veřejnosti. Pravidelné úterní komorní koncerty pod názvem Koncerty s publikem nabídne pro povolený omezený počet diváků s ohledem na aktuální opatření a bude je i nadále vysílat také na svých sociálních sítích. Od 9. června zazní čtveřice koncertů, která vyvrcholí na konci měsíce písňovým recitálem basisty Štefana Kocána za doprovodu Mariana Lapšanského. Kromě klasiků budou znít díla Arvo Pärta, Ľudovíta Rajtera, Ilji Zeljenky nebo Florenta Schmitta.

 

1

 

Od 9. do 30. června uvede Slovenská filharmonie čtveřici koncertů pod názvem Koncerty s publikem. Všechny nabídne živě publiku a bude je vysílat také na svém webu, na streamu, Facebooku nebo pod hashtagem #SlovakPhil. Reaguje tak na rozvolnění hygienických opatření a možnost pořádat živé koncerty, byť s omezeným počtem posluchačů. Vstupenky přednostně nabídne a věnuje zdravotníkům v první linii. Komorními večery ukončí filharmonie 71. koncertní sezónu 2019/2020.

 

20

 

V úterý 9. června se od sedmi hodin představí violoncellista Jozef Lupták a klavíristka Jordana Palovičová. Díla Ilji Zeljenky, Leoše Janáčka a Ludwiga van Beethovena doplní Passacaglia pro sólové violoncello Vladimíra Godára a skladba Fratres Arvo Pärta. Následující úterý 16. června bude patřit klavírnímu recitálu Mateje Arendárika. Na program vybral klavírista Šest klavírních kusů, op. 118 Johannesa Brahmse a Obrázky z výstavy Modesta Petroviče Musorgského. V úterý 23. června zazní komorní skladby pro housle, violoncello a klavír Franze Schuberta, Claude Debussyho a Dmitrije Šostakoviče a komorní skladby pro hoboj, klarinet, fagot a klavír Francise Poulence, Ĺudovíta Rajnera a Florenta Schmitta. Komorní úterky i sezónu filharmonie zakončí 30. června vystoupení slovenského basisty Štefana Kocána za doprovodu klavíristy Mariana Lapšanského. Společně provedou písně Roberta Schumanna a Franze Schuberta.

 

5

 

Dnes a zítra odvysílá ještě filharmonie ze záznamu pro nejmenší posluchače koncert věnovaný harfě z cyklu Filharmonická školka a koncert filmové hudby pod taktovkou dirigenta Rastislava Štúra.

 

6

 

Foto: archiv KlasikyPlus, Facebook, Fb M. Arendárika

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.