čtvrtek, 14 květen 2020 08:22

Čtyři violoncellisté v cyklu Hudba bez hranic

Autor:

Cyklus online komorních koncertů Hudba bez hranic, pořádaných v pražském sídle Nadace Bohuslava Martinů, pokračoval   „violoncellovým gala“. Jeho účastníky byli violoncellisté Petr Nouzovský, Jan Páleníček, Jiří Bárta a Michal Kaňka a s nimi klavíristky Terezie Fialová a Jitka Čechová a houslista Leoš Čepický. Na programu měli hudbu  Bohuslava Martinů, Sergeje Rachmaninova, Romana Haase, Johanna Sebastiana Bacha a Roberta Schumanna. Záznam koncertu je ke zhlédnutí ZDE.  

 

967013301383851278166717299903991704453120o

 

Koncertní platforma Hudba bez hranic pomáhá pacientům mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic a současně přispívá k zachování kontaktu s hudbou v obtížné době vládních opatření proti pandemii koronaviru. V rámci série osmi streamovaných koncertů se postupně představují přední čeští umělci. Od 9. dubna tak vystoupili violoncellista Petr Nouzovský s akordeonistou Ladislavem Horákem, kytarista Lukáš Sommer, houslista Josef Špaček s klavíristou Miroslavem Sekerou, violisté Kristina Fialová, Jan Pěruška a Karel Untermüller spolu s klavíristou Adamem Skoumalem a s houslisty Janem a Matoušem Pěruškovými. 

 

vclli-2

 

„Skromně si dovolujeme tvrdit, že dát dohromady tuto sestavu se již nikdy nepovede,“ nechal se slyšet před dnešním koncertem čtyř violoncellistů Petr Nouzovský, jeden z hlavních organizátorů cyklu. Za týden je plánováno koncertní setkání s Lobkowicz triem a na 28. května koncert Kvarteta Epoque. Protagonistou jednoho jazzového koncertu v rámci cyklu byl pianista Najponk.

Účinkující vystupují bez nároku na honorář. Projekt Hudba bez hranic vznikl aktuálně spojením Asociace hudebních umělců a vědců a Nadace Bohuslava Martinů. Koncerty je možné sledovat na www.martinu.cz a na facebooku Hudba bez hranic.

 

Nouzovsk

 

Plenek

 

brta-hurnk

 

Foto: Hudba bez hranic

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.