středa, 13 květen 2020 19:35

Ostravská filharmonie poprvé s publikem

Autorka:

Poprvé po dvou měsících opět s posluchači v hledišti chystá zítřejší koncert Janáčkova filharmonie Ostrava. Ve čtvrtek 14. května nabídne program, který bude tentokrát nejen streamovat, ale pustí na něj i část diváků do sálu. Zazní hudba od Händela, Haydna a Beethovena.

 

1

 

„Symbolicky a také samozřejmě s ohledem na hygienická opatření jsme kapacitu sálu v probíhající 66. sezóně stanovili na 66 míst,“ doplňuje za orchestr Petra Javůrková. Hrát budou houslistka Lenka Hejnešová, violoncellisté Jiří Houska, který je koncertním mistrem, a Lukáš Novotný a klavíristka Eliška Novotná. Společně nastudovali skladby Georga Friedricha Händela, Josepha Haydna a letošního jubilanta Ludwiga van Beethovena.

Vstupenky stojí 100 korun a je možné je koupit online na webových stránkách orchestru nebo osobně v Janáček pointu ve vstupním prostoru Domu kultury města Ostravy. Před i během koncertu budou dodržována všechna hygienická opatření a v orientaci návštěvníkům koncertu pomohou cedule s instrukcemi, které budou umístěny ve vestibulu i ve foyer před sálem DKMO. “Jsem velice rád, že díky určitému rozvolnění restrikcí můžeme na čtvrtečním koncertě alespoň části našeho publika poskytnout autentický a nenahraditelný zážitek z živého vystoupení,“ uzavírá ředitel JFO Jan Žemla.

 

Foto: Fb Janáčkovy filharmonie Ostrava

Veronika Veber Paroulková

Vyrostla v hudebně výtvarné rodině. Vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klavír a klarinet. Od 17 let se věnuje moderování a působí za mikrofonem nebo před televizní kamerou bez přestávky dodnes. Pracovala jako moderátorka na Classic FM (dnes Classic Praha), moderátorka zpravodajství v Radiu City, v ČRo Region a Radiožurnálu, poté vedoucí zpravodajství a publicistiky ČRo Region. Připravovala a moderovala pořad Telefonotéka a přenosy koncertů klasické hudby pro ČRo Vltava, publicistický pořad Proti srsti TV Prima, v České televizi pořady Před půlnocí, Před polednem, Studio 6, Politické spektrum, vědecký pořad Milenium a Zprávy ČT 24. V současné době připravuje a moderuje pořad Na návštěvě pro ČRo D-dur, pořady s vědci o vědě pro ČRo Plus a v oblasti klasické hudby příležitostně moderuje pro ČT art. Kromě toho spolupracuje jako moderátorka i s festivaly klasické hudby, s pořadateli koncertů nebo s vědeckými institucemi, psala články o klasické hudbě pro Divadelní noviny a je spoluzakladatelkou portálu o klasické hudbě KlasikaPlus.cz, kde zároveň publikuje. Veronika Paroulková vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klarinet. Kromě klasické hudby je její zálibou golf a fotografování, ráda cestuje, chodí v přírodě, tančí nebo lyžuje. Jako koníčka má i kvalitní vína, vaření a gastronomii. Kde to jde, potkáte ji s fenkou Westíka pojmenovanou Mimi podle Pucciniho Bohémy, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici. Její velkou láskou se stal v roce 2020 syn Kubíček. Založení portálu KlasikaPlus.cz považuje za zpečetění svého hlubokého vztahu s vážnou hudbou…

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.