pondělí, 10 únor 2020 11:00

Únorový program Českého spolku pro komorní hudbu

Autorka:

Na bohatý únorový program České filharmonie navazuje svými koncerty i Český spolek pro komorní hudbu. Do konce února zazní ve Dvořákově i Sukově síni pražského Rudolfina komorní hudba v podání Klavírního kvarteta Josefa Suka, houslisty Ivana Ženatého, klavíristy Martina Kasíka a vítěze Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2019 v oboru hoboj, Martina Daňka, kterého doprovodí klavírista Miroslav Sekera.

 

3

 

Ve středu 12. února se od půl osmé uskuteční další koncert Klavírního kvarteta Josefa Suka, který v letošní sezoně nese titul rezidenčního souboru. Ve Dvořákově síni Rudolfina zazní Klavírní kvartet č. 1 H 287 Bohuslava Martinů, kvartet Jiřího Gemrota a Dvořákův druhý klavírní kvartet Es dur. Původně byl koncert ohlášen na 5. února a vstupenky zůstávají v platnosti i na nový termín. Soubor zahraje ve složení klavírista Pavel Zemen, houslista Radim Kresta, violistka Eva Krestová a violoncellista Václav Petr.

 

1

 

O týden později, ve středu 19. února, se na podiu Dvořákovy síně představí houslista Ivan Ženatý s klavíristou Martinem Kasíkem. Do ryze českého programu vybrali Smuteční hudbu pro housle a klavír Jiřího Gemrota, Sonátu F dur pro housle a klavír op. 57 Antonína Dvořáka, Baladu pro housle a klavír op. 92 Josefa Bohuslava Foerstera a Sonátu C dur Bohuslava Martinů. Koncert začíná v půl osmé.

 

2

 

Úterý 25. února bude patřit vítězi Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2019. Hobojista Martin Daněk přednese za doprovodu klavíristy Miroslava Sekery Sonátu K 304 Wolfganga Amadea Mozarta v úpravě pro hoboj, výběr z Písní beze slov Felixe Mendelssohna Bartholdyho, Tři romace pro hoboj a klavír op. 22 Clary Schumannové a Suitu pro hoboj a klavír op. 17 Pavla Haase. Koncert zazní v Sukově síni od půl šesté.

 

Foto: archiv České filharmonie

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.