čtvrtek, 16 leden 2020 08:40

Letní hornové kurzy Broumov otevřely registraci

Autorka:

6. ročník Letních hornových kurzů proběhne letos v prostorách národní památky broumovského kláštera od neděle 2. do soboty 8. srpna. Organizátoři spustili tento týden na svých webových stránkách možnost přihlášení. „Pozvání přidat se k našemu lektorskému týmu přijali zahraniční hosté Jörg Brückner, sólista Mnichovské filharmonie a profesor třídy lesních rohů vysoké školy Ference Liszta ve Výmaru a polský hornista a dirigent Dariusz Mikulski,“ sdělila sólohornistka FOKu Zuzana Rzounková, zakladatelka a umělecký garant kurzů.

 

5

 

Českou hornovou školu bude dále zastupovat děkan Hudební fakulty JAMU prof. Jindřich Petráš, sólohornista České filharmonie Jan Vobořil, a hornisté Martin Sokol a Lenka Němcová.

 

2

 

Z původního doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se kurzy vyprofilovaly ve významnou akci svého druhu ve středoevropském regionu. Díky špičkové lektorské základně navštívilo kurzy v minulých letech vždy přes šedesát aktivních účastníků z celého světa. Kurzy jsou primárně určené pro studenty konzervatoří a akademií, jsou ale vhodné i pro žáky ZUŠ a zájemce z řad veřejnosti, bez omezení věku.

 

10

 

------------

ZDE si můžete připomenout reportáž z loňského ročníku.

 

Foto: Archiv Letních hornových kurzů

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.