úterý, 07 leden 2020 08:57

Série novoročních koncertů Českého filharmonického sboru Brno

Autorka:

Český filharmonický sbor Brno chystá na tento týden tři novoroční koncerty a také provedení Beethovenovy Missy solemnis s Filharmonií Hradec Králové. Upozorní tak hned na začátku roku na třicáté výročí svého trvání a připojí se k oslavám 250. výročí Beethovenova narození.

 

3

 

Sérii koncertů zahájí těleso v Lanškrouně, v multifunkčním centru L´Art, v úterý 7. ledna od sedmi hodin. Za doprovodu klavíristky Miriam Zuziakové zazní pod vedením Petra Fialy slavné operní árie a sbory Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka i části Bizetovy Carmen, Wagnerova Lohengrina a Verdiho oper Nabucco, Trubadúr a Macbeth. Jako sólisté vystoupí sopranistky Jana Melišková a Pavlína Švestková a altistka Marie Vrbová. Koncert je věnován třicátému výročí trvání sboru.

Ve čtvrtek 9. ledna od půl osmé bude sbor účinkovat v abonentní řadě Filharmonie Hradec Králové. Pod taktovkou dirigenta Kaspara Zehndera se připojí k hradeckému orchestru a čtyřem sólistům v Beethovenově Misse solemnis (psali jsme ZDE).

 

2

 

O víkendu pak Český filharmonický sbor Brno zopakuje úterní program se stejnými sólisty na Moravě, tentokrát za doprovodu orchestru. Moravskou filharmonii Olomouc bude na novoročním koncertě v olomoucké Redutě řídit dirigent Tomáš Hanák. K áriím a sborům přidá orchestr předehru ke Smetanově opeře Hubička, předehru k Bizetově Carmen a předehru k 3. dějství Lohengrina Richarda Wagnera. Začátek koncertu je naplánován na sobotu 11. ledna mimořádně na šestou hodinu. Vrcholem série bude v neděli 12. ledna novoroční koncert v rámci cyklu abonentních koncertů ČFSB v Brně. V Besedním domě zopakují účinkující naposledy operní program od sedmi hodin.

 

4

 

1

 

Foto: Archiv ČFSB

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.