pátek, 03 leden 2020 13:10

Tříkrálový průvod Prahou vyvrcholí Rybovou Českou mší vánoční

Autorka:

Historickým centrem Prahy projde v neděli 5. ledna průvod v čele se třemi králi na velbloudech. Akci organizuje Arcidiecézní charita Praha s cílem upozornit na Tříkrálovou sbírku pořádanou na pomoc těm, kteří se ocitli v nouzi. Vrcholem bude Rybova Česká mše vánoční na Staroměstském náměstí.

 

6

 

Průvodu bude předcházet tradiční požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělí pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka v kostele sv. Tomáše v půl třetí. Přítomni budou i tři králové, kteří pak z nedalekého Malostranského náměstí zahájí průvod doprovázený bubeníky a trubači Mosteckou ulicí, Karlovým mostem, Karlovou ulicí, Seminářskou ulicí, Mariánským náměstím, Linhartskou ulicí, ulicí U Radnice, a Malým náměstím. Cílem jejich pouti bude živý Betlém na Staroměstském náměstí, aby lidem připomněli legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

 

1

 

Na Staroměstském náměstí vystoupí se svým poselstvím kardinál Dominik Duka. Program vyvrcholí provedením České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání čtveřice sólistů Lucie Silkenové, Stanislavy Jirků, Martina Slavíka a Luďka Veleho. Na varhany zahraje Vladimír Roubal. Spojené pěvecké sbory z Prahy, Rakovníka a Karlových Varů a Svatojakubský orchestr St. Jacobi Camerata povede dirigent Jan Rezek.

 

3

 

Foto: archivy Davida Pavlity a Arcidiecézní charity Praha 

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.