sobota, 28 prosinec 2019 10:00

Poslední večer v roce s Národním divadlem Brno

Autorka:

Divadelní oslavu konce roku s hudbou, tancem a zpěvem přichystal na silvestrovský večer soubor baletu Národního divadla Brno. V Janáčkově divadle představí v úterý 31. prosince sólisté a členové souboru jemnou parodii na nejslavnější balet s názvem Silvestrovské jezero labutí, v choreografii a režii Markéty Pimek Habalové. Hudební program v průběhu večera zajistí klavírista Petr Duchalík, světový rock a pop zazní v podání Zuzana Santin & JK Group a DJ Schafff. Kromě uměleckých zážitků je připraveno silvestrovské občerstvení a originální tombola.

 

2

 

Operní soubor na Silvestra nehraje, naopak činohra připravila na pátou hodinu představení Jiráskovy Lucerny, svátečně s welcome drinkem a malým překvapením. Premiéra Lucerny proběhla 13. prosince v režii nového kmenového režiséra Mahenovy činohry NdB Štěpána Pácla. V roli Mlynáře se představí Jiří Suchý z Tábora, Haničku ztvární Zuzana Černá, Mladá kněžna bude Petra Lorencová, Dvořana ztvární Tomáš David a Vrchního Martin Siničák.

 

3

 

Foto: Archiv NdB

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.