pátek, 02 listopad 2018 08:00

Vzniká aplikace pro domácí koncerty

Autorka:

“Alma Quartet zahraje pronásledovaného Schulhoffa, Francouze Duttileuxe a minimalistu Glasse.”

“S klavíristou Volkerem Bertelmannem vystoupili letos v hamburské Elbphilharmonie.”

“Když viděli ukázku aplikace, bez váhání nabídli, že přiletí a podpoří nás.”

 

Tom-Jamnk-Mathis-Rochat-a-Erdem-Msrlolu-na-Stee-Lucerny-Foto-Marek-Novotn

 

Na Střeše Lucerny v Praze vystoupí v pondělí 5. listopadu soubor Alma Quartet z Amsterdamu, který je tvořený členy světoznámého orchestru Royal Concertgebouw Orchestra. Koncert pořádá spolek Vážný zájem, který v roce 2016 začal pořádat domácí koncerty vážné hudby po celé republice a který během večera představí novou aplikaci domácího muzicírování.

Alma Quartet uvádí vedle tradičního repertoáru také méně hrané autory a věnuje se crossoverovým projektům. Na svém debutovém koncertě v Praze zahraje dva smyčcové kvartety Erwina Schulhoffa, skladbu 'Ainsi la nuit' Henryho Duttileuxe a druhý smyčcový kvartet minimalistického skladatele Philipa Glasse, se kterým členové souboru v minulosti osobně spolupracovali. Z crossoverových projektů je nejvýraznější spolupráce s klavíristou Volkerem Bertelmannem (Hauschka), se kterým vystoupili v letošním roce v hamburské Elbphilharmonie.

 

651290-original1-eajg3

 

Koncert na Střeše Lucerny doprovodí představení beta verze nové webové aplikace na pořádání domácích koncertů. “Na této aplikaci pracujeme rok a půl a představíme verzi, do které je zatím možné vpustit první uživatele na testování. Po důkladném ověření její spolehlivosti plánujeme aplikaci v několika měsících zpřístupnit veřejnosti. Jsme nadšení, že večer orámuje úžasný Alma Quartet, s jehož hráči jsme se potkali letos po jejich koncertě s Royal Concertgebouw Orchestra na festivalu Pražské jaro. Když viděli ukázku aplikace, bez váhání nabídli, že přiletí a podpoří nás. Bude to hodně speciální večer,” vysvětlil koordinátor vývoje aplikace Petr Šulíček.

 

651281-topfoto1-10ycl

 

Cílem projektu je podpořit zájem o vážnou hudbu a spojit lidi, kteří by se za jiných okolností jen tak nepotkali. Aplikace bude určena jak pro ty, kteří by chtěli koncert pořádat, tak pro umělce, kteří by si na něm rádi zhráli. A samozřejmě pro posluchače, které láká I jiné prostředí než koncertní síň nebo divadlo.

Foto: Vážný zájem

 

 

Veronika Paroulková

Vyrostla v hudebně výtvarné rodině. Vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klavír a klarinet. Od 17 let se věnuje moderování a působí za mikrofonem nebo před televizní kamerou bez přestávky dodnes. Pracovala jako moderátorka na Classic FM (dnes Classic Praha), moderátorka zpravodajství v Radiu City, v ČRo Region a Radiožurnálu, poté vedoucí zpravodajství a publicistiky ČRo Region. Připravovala a moderovala pořad Telefonotéka a přenosy koncertů klasické hudby pro ČRo Vltava, publicistický pořad Proti srsti TV Prima, v České televizi pořady Před půlnocí, Před polednem, Studio 6, Politické spektrum, vědecký pořad Milenium a Zprávy ČT 24. V současné době moderuje Magazín Leonardo pro Český rozhlas Plus. Kromě toho psala články o klasické hudbě pro Divadelní noviny a spolupracuje jako moderátorka i s několika festivaly klasické hudby, s ČT ART, s pořadateli koncertů nebo s vědeckými institucemi. Její zálibou je golf a fotografování, ráda cestuje, chodí v přírodě, tančí nebo lyžuje. Jako koníčka má i vaření, kvalitní vína a gastronomii. A kde to jde, potkáte ji s fenkou Westíka pojmenovanou Mimi podle Pucciniho Bohémy, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici. Založení portálu KlasikaPlus.cz považuje za zpečetění svého hlubokého vztahu s vážnou hudbou…

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.