čtvrtek, 26 listopad 2020 11:02

Divadlo J. K. Tyla do konce roku ruší program

Autor:

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla ruší svůj aktuální program až do konce roku 2020. Podle informace serveru plzen.cz diváci, kteří mají zakoupené vstupenky nebo platné abonentky, mohou vše vracet do 18. prosince 2020 v místě nákupu nebo nově využít možnosti vrátit vstupenky on-line, přestože byly zakoupené na divadelní pokladně. Postup a bližší informace zájemci naleznou na webových stránkách divadla.

 

4

 

„Je nám to velmi líto, ale už nechceme naše diváky napínat. Dá se tušit, že se platná opatření neuvolní do konce roku natolik, abychom obnovili náš provoz v obvyklém režimu. Pokud by se stal zázrak a my mohli ještě před novým rokem hrát, i za nějakých omezených podmínek, připravíme představení podle našich aktuálních možností,“ uvádí k situaci v divadle jeho ředitel Martin Otava.

 

6

 

Divadlo nemohlo zaručit, že se všechna plánovaná představení odehrají, proto byl s podzimním uzavřením divadel zastaven i předprodej vstupenek na další měsíce a prodej předplatného na rok 2021. V tuto chvíli pořadatelé pracují na nových hracích plánech s kratší dobou prodeje vstupenek, která umožní větší míru flexibility při případném opětovném omezení provozu. Dotkne se to také termínů avizovaných premiér. „Zde nejde jen o ekonomickou stránku, která je samozřejmě důležitá. Přestože máme čas zkoušet, nemůžeme připravovat další a další premiéry, když nemáme prostor odehrát náš stávající repertoár. Některé inscenace jsme letos zahráli třeba jen třikrát,“ doplňuje Martin Otava.

 

Foto: Fb divadla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.