pondělí, 25 červenec 2022 08:41

Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Maltem Schäferem uspěli v soutěži Franz Schubert a soudobá hudba

Autor:

Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Maltem Schäferem získali druhé místo ve své kategorii jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby „Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci. První místo nebylo uděleno a druhé místo tak sdílejí s portugalským duem André Baleiro – baryton a Pedro Costa – klavír. Ukázky soutěžního repertoáru můžete sledovat zde.

 

3

 

Pro Bellu Adamovou je to další úspěch během krátké doby. Na začátku července zvítězila v pětapadesátém ročníku prestižní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch v kategorii oratorium.

Rakouská soutěž ve Štýrském Hradci klade důraz na soudobou tvorbu. Pro semifinále si duo Adamova – Schäfer vybralo píseň Bernharda Langa Lass mich weinen (ze Songbook III), ve finále přednesli kompozici On White Meadows anglické skladatelky Judith Weir. Právě na její přípravu měly čtyři nejlepší umělecké dvojice ve finále pouhé dva dny. „Soudobé a moderní hudbě se věnujeme s Maltem moc rádi, proto byla i sama intenzivní příprava a poznávání nového repertoáru velká radost,“ komentuje dění Bella Adamova.

 

5

 

Pro finále si Bella Adamova a Malte Schäfer vybrali písně Schnittkeho, Schuberta, Wolpeho, Kurtága a Scheuera. Loňský RozhovorPlus s naší mezzosopranistkou si můžete připomenout zde.

 

Foto: Fb soutěže, FB /  Agentura Makropulos

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.