čtvrtek, 07 duben 2022 09:30

Národní divadlo moravskoslezské za korunu pro Ukrajinu

Autor:

Speciální nabídku svých operních, baletních a muzikálových představení přichystalo pro uprchlíky z Ukrajiny Národní divadlo moravskoslezské. Po předložení osobního dokladu dostanou vstupenku za symbolickou korunu.

 

1200

 

 „Uvědomujeme si, že ukrajinští občané řeší existenční problémy, mnozí k nám přijeli bez prostředků jen s pár kousky oblečení a mají za sebou traumatické zážitky. Přesto nebo právě proto jim chceme udělat radost kulturním zážitkem a nabízíme jim návštěvu našich představení za symbolickou cenu. Vytipovali jsme pro ně především hudební divadlo. Balet hovoří jazykem mezinárodním. Opery ze světového repertoáru není třeba představovat, my je uvádíme v původním znění také s anglickými titulky a budou tedy srozumitelné. Nabízíme i některé světové muzikály, které sice hrajeme v češtině, ale jsou dostatečně známé a mohou potěšit a pobavit i toho, kdo jazyku nebude až tak dokonale rozumět,“ vysvětlil ředitel NDM Jiří Nekvasil.

 

1201

 

Vše lze najít přehledně na www.ndm.cz. Na hlavní stránce stačí kliknout na hastagy #DivadloUkrajine #ТеатрУкраїні

Zájemci tam najdou stručnou prezentací v ukrajinštině s odkazy na anglické anotace vybraných inscenací. „Oslovujeme také postupně spolky, charitativní organizace a instituce, které se o uprchlíky starají tak, aby se informace dostala k co nejširšímu okruhu lidí. Nabídka platí zatím do konce této sezóny,“ doplnil ředitel Nekvasil. Informace lze v mobilních zařízeních rychle získat také díky speciálnímu QR kódu, který je také na webu divadla. Vstupenky za korunu je možné pořídit osobně po předložení ukrajinského pasu, občanského průkazu nebo víza dočasné ochrany v předprodeji a v obou pokladnách divadla.

 

1202

 

Mezi vytipovanými inscenacemi jsou například balety Korzár a květnová novinka Carmen. Opery La traviata, Nabucco, Tosca, Dítě a kouzla a díla českých skladatelů opatřená anglickými titulky, Rusalka a Hubička. Muzikály jsou sice hrané v češtině bez titulků, ale známé, Jesus Christ SuperstarWest Side Story nebo Kočky. Jde ale jen o doporučení, Ukrajinští uprchlíci mohou přijít na cokoli z nabídky všech souborů.

 

Foto: NdM, archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.