středa, 16 březen 2022 18:11

Sbírka na pomoc ukrajinským umělcům

Autor:

Intergram vyhlašuje prostřednictvím Nadace Život umělce sbírku na pomoc ukrajinským umělcům a jejich rodinám. Invaze Ruska na Ukrajinu některé z nich donutila vyměnit hudební nástroje za zbraně, jiné utéct ze země. Zničená města navíc ještě dlouho po ukončení konfliktu nebudou moci provozovat divadla, koncertní síně a kulturní domy. 

 

1254

 

Výkonné umělce na Ukrajině lze podpořit prostřednictvím sbírky, kterou Intergram a Nadace Život umělce vyhlásily na Donio.cz. Peníze ze sbírky budou zaslány ukrajinským umělcům prostřednictvím partnerské organizace SCAPR, která působí na Ukrajině. 

Intergram ve spolupráci s Nadací Život umělce vložil do výzvy jako základ 250 tisíc korun. Věříme, že je v současné situaci důležité podpořit kolegy z kulturní oblasti, kterým zasáhla do života válka a nemohou vykonávat profesi, která živí nejen je, ale také jejich rodiny,“ vysvětluje důvod vyhlášení sbírky Ludvík Bohman z Intergramu. „Na Ukrajině budou múzy mlčet ještě dlouho poté, co válečný konflikt utichne. Hudebníci, herci, tanečníci a další výkonní umělci ve zničených městech se nebudou moci ještě dlouho po ukončení konfliktu vrátit ke své práci, do divadel, koncertních síní a dalších kulturních svatostánků,“ dodává ředitelka Nadace Život umělce Svatava Barančicová.

 

Foto: Donio.cz

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.