čtvrtek, 10 březen 2022 11:06

Police Symphony Orchestra bude mít pěvecký sbor

Autor:

Mladý nadšenecký orchestr z Police nad Metují, Police Symphony Orchestra, se v průběhu své dvanácté koncertní sezóny rozroste o vlastní smíšený pěvecký sbor. Zakládá ho právě nyní a stále nabírá zpěváky. Zájemci se mohou hlásit do 15. března na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., odkud jim budou následně zaslány další podrobnosti. Sbor Police Symphony Orchestra se poprvé veřejně představí na letošní zářijové benefici na Broumovském letišti.

 

3PSOKhnv-smen-sborTom-Hejzlar-2

 

Mladí poličtí muzikanti už v minulosti s pěveckými tělesy spolupracovali, takže propojení početného tělesa a sborového zpěvu už několikrát zažili. Nové projekty však stále více ukazují, že specifický přístup orchestru a náročnost projektů je nutné propojit s podobně fungujícím hudebním organismem. „S nápadem přišel už před časem David Ostružár. Původně jsme sbor chtěli sestavit a využít pro projekty až v roce 2023. Ale přišlo to dřív a cítíme teď šanci, jak spojit nové hudební nadšence, kteří budou PSO dále rozvíjet. A protože se na podzim roku 2021 začal na Litomyšlsku kolem projektu ‚Hudba pomáhá‘ formovat sbor pod vedením sbormistra Lukáše Hrubeše, rozhodli jsme se ho doplnit také o zájemce z našeho regionu a vytvořit tak početnou vokální součást PSO,“ vysvětluje zakladatelka PSO Petra Soukupová.

Momentálně je tedy zhruba třicetihlavá část sboru v Litomyšli a zájemci se přidávají i z Královéhradeckého kraje. Zváni jsou všichni, kteří mají zkušenosti se sborovým zpíváním, umějí zpívat z not a mají chuť se zapojit do originálních hudebních projektů šitých hudebníkům i posluchačům na míru. „Zkoušky pro zpěváky z Královéhradeckého kraje se budou konat v Polici nad Metují a z Pardubického kraje v Litomyšli,“ upřesňuje Petra Soukupová organizaci sboru. „Frekvence bude stejná jako u orchestru, tedy jednou za čtrnáct dní, první zkouška v Litomyšli se uskuteční 10. března a v polickém klášteře pak v sobotu 26. března,“ uzavírá Soukupová.

 

Foto: Tomáš Hejzlar

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.