pondělí, 20 září 2021 11:58

NDM vydalo muzikál Pět let zpět na CD

Autor:

Národní divadlo moravskoslezské vydalo CD s komorním muzikálem Jasona Roberta Browna Pět let zpět (The Last Five Years). Dílo z roku 2001 se hraje v malém Divadle „12“ od září 2019. Na CD zpívají Martina Vlčková a Tomáš Savka, doprovázejí je hudebníci souboru pod vedením Marka Prášila. Muzikál vypráví o lásce spisovatele a herečky. Každý z protagonistů přitom předkládá divákovi svůj pohled na vztah, který se rozpadl. Ona vypráví od konce, on vztah popisuje od začátku. CD vzniklo přímo v nahrávacím studiu divadla a je k zakoupení pouze v hlavní pokladně NDM nebo v e-shopu divadla. V rolích alternují Klára Jelínková a Tomáš Novotný. Tomáš Savka se v roce 2020 za výkon v roli spisovatele Jamieho dostal do úzké nominace na Cenu Thálie, Martina Vlčková za ztvárnění role herečky Cathy do nominace širší.

 

500

 

Ve středu 22. září zahájí Ateliér při NDM opět živou Akademii třetího věku a nabídne seniorům cyklus přednášek. Setkání se seniory se budou konat každé dva týdny vždy ve středu od 10 hodin a tento rok bude věnován historii světového muzikálu. Ve slavnostním sále v Divadle Jiřího Myrona si s účastníky bude povídat dramaturgyně souboru a překladatelka muzikálů Hana Nováková. Informace a přihlášky najdete na webu divadla v sekci Ateliér a extra nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

„Ateliér při NDM připravuje i další programy cílené, nejen, na starší generaci – například velké oblibě se těšil Seňor Klub. Živá setkání s emeritními umělci NDM začnou v Divadle ‚12‘ opět v říjnu,“ zvou k účasti pořadatelé a připomínají, že v době lockdownu se senioři operativně přesunuli do online prostoru a i tam probíhala pravidelná setkání na různá témata, byť v užším kruhu.

 

Foto: Martin Popelář 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.