pátek, 11 červen 2021 11:06

České centrum New York zahájilo výstavu o Bohuslavu Martinů. Bude i online

Autor:

Czenglishman in New York – to je název nové výstavy, kterou pořádá České centrum New York v úzké spolupráci s Institutem Bohuslava Martinů v Praze, a sice v rámci programového cyklu 2021: Rok Martinů v Americe. Expozice zachycuje významné americké období skladatelova života 1941–1953 a krátce také 1956. Pořadatelé navazují na loňskou newyorskou výstavu o Leoši Janáčkovi a kladou si podobný cíl – přiblížit skladatelovu osobnost a jeho hudbu všem zájemcům o klasickou hudbu 20. století.

 

5000

 

Organizátoři uvádějí, že nedílnou součástí výstavy je soubor fotografií Martinů v Americe, který letos na jaře připravila česká fotografka žijící v New Yorku Kateřina Dvořáková Manková. Na webu www.czechcenter.com najdete také nové originální nahrávky a hudební kurzy v podání českých a amerických interpretů. Na zmíněné webové stránce bude během léta výstava také online. Projekt, který byl zahájen včera, bude návštěvníkům k dispozici od 15. června do 2. září s otevírací dobou v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 13 do 18 hodin.

Ve čtvrtek 17. června se na střeše Bohemian National Hall v New Yorku uskuteční neformální setkání současných stipendistů Fulbrightova programu, se kterými České centrum New York v tomto roce připravilo diskuzní programy věnované jejich oborovým specializacím. Zároveň tam dojde na koncert české klasické hudby v podání mladých amerických hudebníků.

 

Foto: České centrum New York

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.