středa, 24 únor 2021 08:03

Broumovské Letní hornové kurzy přijímají přihlášky

Autor:

Mezinárodní Letní hornové kurzy Broumov se letos uskuteční od 1. do 7. srpna v broumovském klášteře. Jejich pořadatelé spustili v těchto dnech registraci. Zájemci o účast v sedmém ročníku kurzů se mohou registrovat online, a to na novém webu www.letnihornovekurzy.cz. Přihlášky je možné podávat do konce června.

 

100

 

Jak pořadatelé uvádějí, Letní hornové kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku. V evropském měřítku jde o jednu z největších akcí podobného zaměření reprezentující Broumovsko nejen mezi mladou generací hráčů na lesní roh. V posledních letech se kurzů každoročně účastnilo kolem šedesáti aktivních posluchačů z celého světa. „Považuji za obrovský úspěch, že i přes nepřízeň pandemie se nám v loňském roce podařilo zorganizovat kurzy v plném rozsahu a věřím, že se v létě opět všichni sejdeme a prožijeme podobnou euforii jako vloni. Nejen mladým hráčům chybí živá vystoupení a kontakt s pedagogy, a tak se moc těším, že doženeme to, co nám nyní schází především, a to kontaktní výuka a živá vystoupení,“ s optimismem uvádí zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková s tím, že organizátoři kurzů každoročně zvou i zahraniční kolegy – letos přivítají sólohornistu Mnichovské filharmonie Jörga Brücknera a maďarského hornistu působícího v Německu Szabolcse Zempléniho.

Lektory sedmého ročníku budou, tedy kromě Zuzany Rzounkové a výše jmenovaných zahraničních kolegů, Jindřich Petráš – proděkan Hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh tamtéž, Jan Vobořil – sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze a Lenka Němcová – pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov. O klavírní doprovod hornistů se postará tým pianistů pod vedením Jany Goliášové.

 

102

 

„V průběhu kurzů se účastníci potkají se všemi lektory v individuálních hodinách, získají zkušenosti v komorní hře, ve hře orchestrálních partů a cenné zkušenosti získají v rámci koncertů v různých akustikách, které nabízí jak broumovský klášter, tak kostely broumovské skupiny, nebo open air společná skupinová vystoupení,“ seznamují s aktivitami pořádající instituce Hudební festival Za poklady Broumovska a Agentura pro rozvoj Broumovska s tím, že nabízejí účastníkům plný servis od dopravy, ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celách národní kulturní památky broumovského kláštera až po stravovací služby. Součástí akce bude dvoudenní výstava lesních rohů a příslušenství, lekce jógy, meditace, v rámci mimohudebního programu získají účastníci povědomí o české historii skrze prohlídky broumovského kláštera i o ekologických aktivitách regionu Broumovsko prostřednictvím návštěvy místní biofarmy.

 

101

 

Foto: Letní hornové kurzy Broumov, Libor Dadák

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.