pondělí, 23 listopad 2020 13:11

České muzeum hudby a Slavní čeští skladatelé online

Autor:

České muzeum hudby ve spolupráci s Moravským zemským muzeem, Centrem Bohuslava Martinů v Poličce a Institutem Bohuslava Martinů nabízí na svých stránkách virtuální výstavu o životech a dílech našich skladatelů Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Autorkami výstavy jsou Sandra Bergmannová a Veronika Vejvodová, kurátorem je ředitel muzea Emanuele Gadaleta, audiovizuální podporu projektu dali František Sion a Jakub Šedivý a spoluautory online výstavy jsou Mariana Lebedová a Jiří Zahrádka.

 

3341

 

„Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček a Bohuslav Martinů – čtyři velká jména české hudby, která se stala světovým fenoménem. Přijměte virtuální pozvánku na připravovanou výstavu Slavní čeští skladatelé v Historické budově Národního muzea,“ zvou na zhruba dvanáctiminutovou výstavu organizátoři a doplňují, že online projekt nelze prohlížet na mobilních platformách. Kvůli vysokému rozlišení je optimalizován pouze pro stolní počítač a notebook a nejlépe funguje na prohlížeči Chrome, v nastavení je nutné povolit JavaScript.

České muzeum hudby sbírá a uchovává materiály s hudební tematikou ve sbírkách Národního muzea. Ve svých fondech schraňuje na sedm set tisíc dokladů hudební historie, a sice v rozsáhlém notovém archivu, fonotéce, sbírce hudebních nástrojů nebo v pozůstalosti či sbírkách Muzea Bedřicha Smetany a Muzea Antonína Dvořáka.

 

MH5

 

Foto: Fb Českého muzea hudby, Wikipedia - A.Savin

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.