pátek, 18 srpen 2023 09:24

Hudební setkání v ústeckém letním kině s Margitou, Kněžíkovou a PKF se neuskuteční

Autor:

Druhým večerem měl 19. srpna pokračovat dvanáctý ročník severočeského festivalu Hudební setkání. Hlavní festivalová řada trvá do 10. prosince a první koncert obstarala před více než měsícem sopranistka Tereza Mátlová v doprovodu klavíristy, ředitele festivalu Michala Maška a také herce Otakara Brouska, který měl na starosti mluvené slovo. Druhý koncert cyklu měl v plánu vystoupení dvou pěvců opět vyšších oborů: tenoristy Štefana Margity a sopranistky Kateřiny Kněžíkové v doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia pod vedením Jana Kučery. Akce byla zrušena z důvodu finanční náročnosti a neúspěchu ústeckého Kulturního střediska v žádostech o grant.

 

2023-08-18-Usti-Hudebni-setkani-01

 

„Open-air galakoncert, který přiváží do Ústí nad Labem umělce v sestavě a s orchestrem, které sever Čech doposud nezažil,“ chlubila se pořadatelská agentura. Repertoár koncertu zahrnoval slavné operní árie v podání etablovaných zpěváků. „Klíčovým důvodem, proč jsme akci zrušili, je finanční náročnost produkce. Bohužel se nám nepodařilo sehnat dostatek financí, neuspěli jsme v žádostech o grant MKČR a o dotaci Ústeckého kraje. To významně ovlivnilo naši schopnost akci realizovat v plánovaném rozsahu. V souvislosti s vývojem předprodeje jsme se poté rozhodli akci zrušit,“ zní oficiální text zdůvodnění Kulturního střediska.

 

2023-08-18-Usti-Hudebni-setkani-03

 

Hudební setkání je v současné době největší nezávislý hudební festival klasické hudby pořádaný na území Ústeckého kraje s přesahem do dalších regionů. Festival, který byl založen v Ústí nad Labem, kde je stále jeho základna a zázemí, vozí na významná, ale i opomíjená místa severních Čech přední interprety klasické hudby. Během uplynulých let navštívilo 150 festivalových koncertů na 30.000 návštěvníků. Na festivalu opakovaně účinkovali například: Ivan Klánský, Gabriela Beňačková, Eva Urbanová, Jiří Vodička, Radek Baborák, Václav Hudeček, Josef Špaček a také například Wihanovo a Bennewitzovo kvarteto.

 

2023-08-18-Usti-Hudebni-setkani-04

 

Foto: Facebook / Morpheus Art

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.