středa, 20 únor 2019 07:19

VÝHERCE VSTUPENEK
Zemlinského plus Pražákovo kvarteto

Autor:

"4plus" - to je druhá řada koncertní série, kterou pořádá Zemlinského kvarteto. Nabízí několik tematických okruhů a domácí i zahraniční hosty. 
První koncert ze série „4plus“ se koná ve čtvrtek 21. února od 19:30 hodin ve Velkém sále ústřední Městské knihovny. Hostem bude Pražákovo kvarteto

Ptali jsme se: V jakém roce bylo založeno Zemlinského kvarteto? Správná odpověď je: V roce 1994.

Výhercem je díky losu Olga Kiršina z Prahy - GRATULUJEME!

 

Zemlinskeho-kvarteto-34

 

 

Zemlinského kvarteto navazuje na loňskou premiérovou sérii „4plus“ a chystá další čtveřici koncertů. První se koná ve 21. února od půl osmé ve Velkém sále ústřední Městské knihovny. „Prvním naším tématem je 210. výročí úmrtí rakouského hudebního skladatele Josepha Haydna, který bývá často označován jako „otec smyčcového kvarteta“. Od něj jsme zařadili Smyčcový kvartet C dur op. 76/3 Císařský,“ vysvětlil Petr Holman, violista Zemlinského kvarteta. „Dalším tématem, které otevřeme, pak bude německý romantismus. Významný hudební skladatel Felix Mendelssohn-Bartholdy letos totiž slaví také 210. výročí, ovšem narození, a proto na našem koncertě nesmí chybět jeho snad nejslavnější komorní dílo – smyčcový oktet Es dur, který autor napsal už ve svých šestnácti letech. Coby host s námi vystoupí proslulé Pražákovo kvarteto.“ Mezi těmito díly pak zazní ještě Zjasněná noc Arnolda Schönberga. Další dva koncerty jsou pak v plánu ještě během jara, v dubnu a v červnu, a závěrečný v prosinci. Na nich zazní mimo jiné třeba díla Johannesa Brahmse, Roberta Schumanna nebo Ludwiga van Beethovena. Jako hosté přijali pozvání například Ivo Kahánek, který se k Zemlinského kvartetu přidá na provedení Schumannova klavírního kvintetu, violista Casals Quartet Jonathan Brown nebo francouzský klarinetista Michel Lethiec, se kterým Zemlinského kvarteto premiérovalo a natočilo klarinetový kvintet Arboretum času Kryštofa Mařatky. Právě ten společně přednesou na závěrečném koncertě tohoto ročníku.

 

4plus-plakt

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.