úterý, 20 prosinec 2022 10:19

VÝHERCI VSTUPENEK:
Vánoce s Václavem Hudečkem a svatofloriánským sborem

Autor:

V úterý 20. prosince se ve Velkém sále Paláce Žofín představí proslulý rakouský chlapecký sbor St. Florianer Sängerknaben. V Praze se tento slavný sbor představí v plné sestavě vůbec poprvé v historii. Vedle něj vystoupí ještě mladá sopranistka Adéla Řehořová a hostitel cyklu, houslista Václav Hudeček, spoluúčinkuje soubor Barocco sempre giovane.

Soutěžní otázka: Na který nástroj hrál Anton Bruckner, jeden z nejslavnějších členů sboru St. Florianer Sängerknaben?

Odpověď je: Na varhany.

Výherci se stávají: Rozkot Miroslav - Záměl, Lubomír Píša - Praha 8 a Libor Kretik - Praha 4, GRATULUJEME!

 

2022-12-19-St-Florianer-Sangerknaben-1

 

Domovem chlapeckého sboru St. Florianer Sängerknaben je už téměř jedno tisíciletí Svatý Florian nedaleko Lince. Od založení sboru z jeho řad vzešla řada vynikajících hudebníků, nejznámější z nich je nepochybně skladatel Anton Bruckner. Z řad sboru pochází i tenorista Kurt Azesberger , který vystupoval v mnoha operních domech a koncertních sálech po celém světě. Těleso povede jeho sbormistr Markus Stumpner. Zazní díla Jakuba Jana Ryby, Wolfganga Amadea Mozarta, Georga Friedricha Händela a známé vánoční melodie.

Chlapecký sbor svatého Floriána je mezinárodně působícím sborem s rozmanitým repertoárem a jasným cílem předávat posluchačům radost z hudby. Je žádaným hostem na významných hudebních festivalech a ve velkých operních inscenacích. V posledních desetiletích sbor procestoval všechny kontinenty a představil se například na Salcburském či Vídeňském festivalu nebo Festivalu d'Aix en Provence a opakovaně spolupracuje s nejslavnějšími orchestry světa včetně Vídeňských filharmoniků. Ostatně Franz Welser-Möst, bývalý generální hudební ředitel Vídeňské státní opery, je čestným prezidentem sborového spolku „Přátelé Chlapeckého sboru sv. Floriána“.

 

Foto: Facebook sboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.