neděle, 23 říjen 2022 08:35

SOUTĚŽ O ČTYŘI DVOJICE VSTUPENEK:
Zahájení Svátků hudby

Autor:

Jednatřicátý ročník Svátků hudby v Praze zahájí slavnostní koncert s podtitulem Houslová esa vyhrávají. Věnovaný je výročím houslisty Václava Hudečka. Koncert se bude konat v úterý 25. října od půl osmé večer ve Dvořákově síni Rudolfina a kromě Václava Hudečka na něm vystoupí jeho hudební přátelé, houslisté Jan Mráček, Josef Špaček, Markéta Vokáčová, Kateřina Krejčová, Klára Lešková, Marie Hasoňová, Eliška Kukalová, Klára Klánská, Matteo Hager, David Hernych a Marek Pavlica, dále violistka Kristina Nouzovská Fialová, violoncellisté Petr Nouzovský a Ivan Vokáč a klavírista Lukáš Klánský. Symfonický orchestr Českého rozhlasu povede Robert Kružík. Večerem provede Jiří Vejvoda.

Vyhlašujeme soutěž o čtyři dvojice vstupenek, které zbývají v prodeji, jde o místa na varhanní empoře nebo na balkoně, koncert je jinak vyprodaný.

Soutěžní otázka: Který legendární houslista byl profesorem Václava Hudečka?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: HUDEČEK a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v PONDĚLÍ 24.ŘÍJNA 2022

 

902

 

Na program zahajovacího koncertu budou díla J.S. Bacha, W.A. Mozarta, A. Dvořáka, N. Paganiniho, P. de Sarasateho, D. Šostakoviče, B. Bartóka a M. Brucha.

Na listopad je naplánováno setkání studentů s inspirujícími osobnostmi, a to v Koncertním sále Pražské konzervatoře. Smyčcový orchestr školy povede dirigent Chuhei Iwasaki. Velký sál Paláce Žofín bude v prosinci patřit opět Václavu Hudečkovi, který pozval na vánoční koncert chlapecký sbor St. Florianer Sängerknaben, soubor Barocco sempre giovane, mladé sólisty a další hosty.

 

903

 

Lednový koncert v Koncertním sále Pražské konzervatoře slibuje Hudečkovo setkání s akordeonisty Martinem Šulcem, Andreou Šulcovou, hobojistkou Bohdanou Tesařovou a houslistkou Pavlou Tesařovou. V únoru tamtéž vedle Václava Hudečka vystoupí nejmladší laureáti mezinárodních soutěží a Barokní orchestr Pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Jakubem Kydlíčkem a v březnu se na konzervatoři bude konat večer z tvorby současných mladých českých skladatelů. Poslední, dubnový koncert v Betlémské kapli nabídne houslisty Václava Hudečka a Marka Pavlicu a soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou.

Kompletní informace o řadě koncertů najdete zde.

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.