čtvrtek, 15 listopad 2018 16:24

SOUTĚŽ o 2 vstupenky na J. Mráčka a V. Fedosejeva

Autor:

20. dubna 2017 se odehrál v Curychu pamětihodný koncert. Velký orchestr Petra Iljiče Čajkovského dirigoval jeho legendární šéfdirigent Vladimir Fedosejev. Vlevo od něj, na pozici sólisty, houslista Jan Mráček. Společně si pohráli s Fedosejevovým rodným Čajkovského houslovým koncertem a padli si přitom do oka. A protože i v hudbě platí pravidlo, že vítězná sestava se nemění, setkají se společně i v rámci trojice koncertů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, které se konají v Obecním domě 28. a 29. listopadu. Vedle Čajkovského koncertu zazní ještě Symfonické tance Sergeje Rachmaninova.

Dvojice vstupenek na 29. 11. od 19:30 hodin může být vaše. Ptáme se:
Na jaké housle hraje Jan Mráček?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: SOUTĚŽ FOK 29.11. a nezapomeňte napsat i váš telefon a adresu.
Soutěžit můžete do pondělí 26. listopadu 2018.

 

Mrek-Jan-3117-photocredit-Shirley-Suarez-1024x683

 

Vladimir Fedosejev je bývalým šéfdirigentem Vídeňských symfoniků a je po něm dokonce pojmenována jedna planetka. V čele Velkého orchestru Petra Iljiče Čajkovského je od roku 1974. Před Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se na jeho domovské scéně postaví poprvé v dějinách orchestru. 

 

Photo-by-Oleg-Nachinkin4

 

Jan Mráček patří mezi přední sólisty. Vyhrál už soutěž konzervatoří 2008 a na Mezinárodní soutěž Beethovenův Hradec 2009. Stal se nejmladším laureátem Mezinárodní soutěže Pražského Jara 2010 a v roce 2014 získal první cenu v Mezinárodní houslové soutěži Fritze Kreislera. Od roku 2011 je nejmladším sólistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu a působí jako hostující koncertní mistr České filharmonie.

 

FOK-Jan-Kolman

 

Foto: Shirley Suarez, Oleg Nachinkin, Jan Kolman

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.