úterý, 09 říjen 2018 09:03

SOUTĚŽ o CD
Recitál Miroslava Sekery

Autor:
Miroslav-Sekera-Klavrn-recitl

Klavírista Miroslav Sekera včera uvedl do života nové CD natočené během jeho recitálu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Zachycuje dochované dvě věty Janáčkovy klavírní sonáty, která zachycuje dramatické události demonstrace v roce 1905 za vznik další české univerzity se sídlem v Brně, méně známých Devět Mozartových variací D dur a 24 preludií polského romantika Chopina. V hudební režii Jiřího Gemrota vydal Radioservis.

CD může být vaše. Stačí správně odpovědět na otázku:

JAK SE JMENOVAL DĚLNÍK, KTERÝ BYL UBODÁN PŘI DEMONSTRACÍCH ZA ZŘÍZENÍ DRUHÉ ČESKÉ UNIVERZITY?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: SOUTĚŽ SEKERA
Výherce vylosujeme v sobotu 3. listopadu 2018.

 

Kmotr CD, prof. Cyril Höschl, vzpomíná: ,,Byl to jeden z koncertů století. Miroslav Sekera je fenomenální pianista a přitom až neadekvátně skromný, dosud prakticky bez PR. V sobotu večer jsem názorně shledal, co je ona muzikálnost, jež dělí výborné muzikanty od těch vrcholných. To soustředění, ten hluboký ponor, tu službu hudbě a nikoli své slávě, a skrze onu službu jakási magie, jež rozechvěje každého, kdo má jen trochu citu a sluchu. Neskutečná pianissima i v laufech na hranici slyšitelnosti (vzpomínám na Ohlssona). Robustní technika. Jakmile začal, ihned mne zaplavil pocit, že se mu nemůže nic stát, že je vysoko nad tím, že nemá limity. Měl plné Rudolfinum, čemuž jsem byl moc rád, i balkony, a ohromné ovace včetně volání, dupání a standing ovations v salvách obdivu. Pak přišly přídavky a zdálo se, že by mohl pokračovat až do rána, kdyby nebral ohled na pořadatele..."

Leoš Janáček - Sonata 1.X.1905
Live nahrávka z koncertu Miroslava Sekery v kostele sv. Vavřince.

 

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.