úterý, 11 červen 2019 21:18

VÝHERCI VSTUPENEK: Mistři zahrají mistrům

Autor:

Vyhlašujeme výherce soutěže o 3 DVOJICE VSTUPENEK na koncert Mistři mistrům.

Tento mimořádný slavnostní koncert připravil pro Český olympijský výbor tým festivalu Dvořákova Praha a Akademie klasické hudby. U příležitosti 120. výročí založení ČOV vzdají hold výjimečným českým sportovcům výjimeční umělci - Ivo Kahánek, Jan Mráček, Václav Hudeček, Dalibor Karvay a Radek Baborák a jeho Česká sinfonietta. Koncert se koná v pondělí 17. června v pražském Rudolfinu. Zazní program složený z děl mistrů klasické hudby Antonína Dvořáka, Fryderika Chopina, Wolfganga Amadea Mozarta, Pabla de Sarasate, Nina Roty a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Ptali jsme se: Kdo byl prvním předsedou Českého olympijského výboru? 
Správná odpověď je: dr. Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

Výherci se stávají:
Lenka Pažitková, Mnichovice
Libor Vavřík, Praha 8
Věra Martinů, Modřany
GRATULUJEME!

 

Logo120let

 

"Hlavní myšlenkou tohoto koncertu je oslavit skvělé české sportovce, kteří reprezentovali a reprezentují Českou republiku na té nejvyšší úrovni. „Ideály olympismu zdaleka přesahují oblast sportu. Proto v průběhu večera oceníme výjimečné osobnosti nejenom sportovního, ale i společenského života,” říká předseda ČOV Jiří Kejval.

Ideály olympismu a vrcholného interpretačního umění mají tolik společného – harmonii ducha i těla, víru ve vlastní schopnosti, tvrdou přípravu, psychickou náročnost a kouzlo nevratného okamžiku. Ve své pozvánce na koncert to vyzdvihuje také Ivo Kahánek.

 

 

V roli gratulantů se vedle Iva Kahánka představí další významní čeští umělci, kteří si vydobyli respekt a uznání na českých i světových koncertních pódiích, Jan Mráček, Václav Hudeček, Dalibor Karvay a Radek Baborák a jeho Česká sinfonieta. „Při výběru programu jsme se obrátili k mistrům svého oboru. Uslyšíte díla největšího básníka klavíru Fryderika Chopina, Pražany milovaného Wolfganga Amadea Mozarta, ďábelsky náročné houslové skladby Pabla de Sarasate srovnávaného s Paganinim, světově nejhranějšího českého skladatele Antonína Dvořáka, skladbu autora mnohých filmových hudeb Nina Roty nebo symfonii Mendelssohna Bartholdyho,” dodává Robert Kolář, ředitel Akademie klasické hudby.

 

DP160909Hajska16

Radek-BaborakcPetraHajska11

 

V-Hudecek

 

Foto: Petra Hajská, Radovan Šubín

 

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.