sobota, 28 říjen 2023 17:00

SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK:
FOK zve na Martina Kasíka a Bennewitzovo kvarteto

Autor:

Bennewitzovo kvarteto a klavírista Martin Kasík se setkají v kostele sv. Šimona a Judy v sobotu 14. listopadu. Koncert se koná v rámci komorní řady, kterou pořádá Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Program vyvrcholí společným provedením Šostakovičova Klavírního kvintetu g moll. Před tím se umělci představí samostatně – kvarteto zahraje kvartet G dur Josepha Haydna a klavírista dvě Scherza Fryderyka Chopina, č. 1 h moll a č. 2 b moll.

Soutěžní otázka: Jaké přízvisko má Haydnův kvartet G dur op. 33 č. 5?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: FOK a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v SOBOTU 11. LISTOPADU 2023.

 

2023-10-28-Soutez-Bennewitzovo-Q-01

 

Bennewitzovo kvarteto v sezóně 2023/2024 oslaví své 25. výročí. Od roku 1998 nese kvarteto jméno houslisty a ředitele hudební konzervatoře v Praze Antonína Bennewitze, který se významně zasloužil o vznik české houslové školy. Po vítězství ve dvou prestižních soutěžích – Osaka Chamber Music and Festa 2005 a Prémio Paolo Borciani, Itálie 2008 – si rychle získali uznání kritiky. V tuzemsku získala čtveřice hudebníků cenu Classic Prague Award za nejlepší komorní výkon roku 2019.

 

2023-10-28-Soutez-Bennewitzovo-Q-03

 

Martin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Kritika i veřejnost oceňuje jeho tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku, duchovní přesah a mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad.

 

Foto: Milan Mošna, archiv Klasiky+

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.