středa, 23 srpen 2023 10:26

SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK:
Mesiáš na Otáčivém hledišti

Autor:

Po loňské premiéře se i letos se před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově koná desítka představení scénicky uchopeného Händelova Mesiáše. Hrají se až do 27. srpna, a to před hledištěm s kapacitou 644 diváků, které je v provozu 65. sezonu a které letos prvně navštívil i český prezident. Ikonické oratorium se odehrává v obsazení shodném s loňským. Inscenaci v režii Tomáše Ondřeje Pilaře hudebně nastudoval a řídí dirigent David Švec.

Soutěžní otázka: Kdy a kde mělo oratorium Mesiáš premiéru?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: MESIÁŠ a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme V PÁTEK 25. SRPNA 2023

 

2023-08-23-Soutez-Handel-Mesias-01

 

V hlavních rolích návštěvníci opět uvidí sólistky a sólisty Karolínu Janů, Markétu Klaudovou Böhmovou, Markétu Cukrovou, Michaelu Zajmi, Petera Malého, Marka Žihlu, Romana Hozu či Jana Šťávu. Letní noc, iluminovaná zámecká zahrada a sto padesát účinkujících v replikách barokních kostýmů – tak popisují atmosféru nového představení pořadatelé a dodávají: „Pokud znáte slavný sbor Hallelujah, vězte, že je jen jedním z mnoha úchvatných čísel, jimiž toto geniální hudební dílo oplývá.“ A režisér Tomáš Ondřej Pilař dodává: „Mesiáš je můj splněný sen. Händelova partitura je jako bonboniéra toho nejlepšího, co lze z barokní hudby ochutnat. V této inscenaci se pro mě potkává omračující krása tři sta let staré hudby a katarze ze spirituálně hlubokého příběhu.

V dalších rolích vystoupí Daniel Harrington, Tobias Gabriel Tudosie, Marek Pavlíček, Jakub Hliněnský, Jakub Jan Černý, Martin Doucha a herci Filip David, Lukáš Slepička, Přemysl Stibor a Kryštof Vavřina. Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, jehož je Otáčivé hlediště v Českém Krumlově organickou součástí a jednou z větví činnosti, představením vstoupí na známé území – představení mělo premiéru 4. srpna 2022. Loňské reakce na Mesiáše si můžete přečíst v našich ReflexíchPlus ZDE a ZDE. Představení trvá dvě hodiny bez přestávky.

 

2023-08-23-Soutez-Handel-Mesias-02

 

Foto: Jihočeské divadlo

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.