pondělí, 14 srpen 2023 12:15

SOUTĚŽ O ŠEST DVOJIC VSTUPENEK:
Plzeňská filharmonie pro Zelenou Horu

Autor:

Plzeňská filharmonie zve na open-air koncert mimořádné koncertní řady Historické reflexe. Na návsi obce Klášter (u Nepomuka) zazní posluchačsky vděčná hudba převážně moderního střihu a akci snímá a živě přenáší Česká televize. Událost, která se uskuteční 19. srpna od dvaceti hodin, má benefiční rozměr a jde o podporu snah k obnově zámku Zelená Hora u Nepomuka, na který bude mít přímo z místa konání koncertu divák výhled. Moderuje Jiří Vejvoda, diriguje šéfdirigent orchestru Chuhei Iwasaki.

Soutěžní otázka: Zámek Zelená Hora velmi proslavila filmová adaptace knihy Černí baroni. Kdo je autorem tohoto satirického románu?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: ZELENÁ HORA a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme ve ČTVRTEK 17. SRPNA 2023.

 

2023-07-18-Filharmonie-Plzen-v-Nepomuku-02

 

Sólové vstupy v repertoáru zahrnujícím díla Glenna Millera, Jaroslava Ježka, Bély Bartóka, Leoše Janáčka, Pabla de Sarasateho či Johna Williamse obstará koncertní mistryně tělesa Hana Hložková. Kromě zmíněných děl zazní i Zelenohorská ouvertura z pera skladatele, aranžéra a kytaristy Tomáše Illeho, o kompozici snad lze předpokládat, že vznikla přímo u příležitosti akce, byť taková informace není k dispozici. Součástí akce je v rámci dobročinného účelu i sbírka, kterou organizuje Paměť národa. Nad koncertem převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

 

2023-07-18-Filharmonie-Plzen-v-Nepomuku-01

 

Foto: Michal Karban

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.