neděle, 19 září 2021 19:26

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Lípa Musica: Boris Giltburg – Když klavír tančí

Autor:

Večer nese podtitul Když klavír tančí a zahraje na něm přední rusko-izraelský pianista Boris Giltburg, mimo jiné vítěz prestižní Soutěže královny Alžběty v Brusel. Koncert se koná se v pondělí 27. září od 19 hodin v České Lípě, v Klášterní bazilice Všech svatých. Zazní na něm skladby Maurice Ravela, Roberta Schumanna a Sergeje Prokofjeva.

Soutěžní otázka: Na jaký nástroj bude na koncertě Boris Giltburg hrát?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: GILTBURG a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme ve ČTVRTEK 23. ZÁŘÍ 2021.

 

giltburg

 

Program koncertu:

Maurice Ravel: Valses nobles et sentimentales

Robert Schumann: Carnaval, Op. 9

Sergej Prokofjev: Sonáta č. 6, op. 82

Maurice Ravel: La Valse

 

K papírovým devízám klavíristy Borise Giltburga nepochybně patří jeho úspěchy v prestižních klavírních soutěžích Artura Rubinsteina v Tel Avivu a královny Alžběty v Bruselu, které jej katapultovaly na výsluní světových koncertních scén a přední místa mezi současnými světovými klavíristy. Pravá Giltburgova atraktivita však tkví v jeho osobitém uměleckém mistrovství. Je nejen pianistou nevšedních kvalit s mimořádnými technickými dispozicemi, ale především senzitivním básníkem klavíru, který svou virtuozitu nedává s lacinou okázalostí na odiv. Své posluchače s vášní, radostí a citem okouzluje doslova průzračnou interpretací, v níž se snoubí lehkost a čistota s živou barevností. Nevěříte? Nechte se uhranout novou dimenzí klavírního umění v působivém programu opěvujícím noblesu tance, kterou navíc Giltburg rozehraje na špičkový nástroj renomované značky Fazioli dovezený do České Lípy poprvé, a to až z Rakouska. Dva dny s Borisem Giltburgem budou dozajista patřit k vrcholům (nejen) festivalových dvacetin. Nenechte si ujít ani jeden!

 

Foto: Sasha Gusov

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.