úterý, 07 září 2021 23:02

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Dvořákova Praha: Tomáš Netopil, Mladí filharmonici, Narek Hakhnazaryan

Autor:

Úspěch a nadšení vyvolal u publika koncert Mladých filharmoniků, kteří zahráli pod taktovkou Tomáše Netopila v létě na závěr Letní hudební akademie Kroměříž – psali jsme ZDE. Stejný program, stejné mladé talenty, jen jiný sólista na violoncello teď vystoupí i v rámci festivalu Dvořákova Praha 14. září. Zazní nová skladba Lukáše Sommera Dvořák Airlines, která měla na zmíněném koncertu premiéru, Narek Hakhnazaryan přednese Haydnův Violoncellový koncert č. 1 C dur a večer pak uzavře Čajkovského Serenáda pro smyčce C dur. Festivalové večery včetně tohoto začínají ve 20 hodin v pražském Rudolfinu.

Soutěžní otázka: Kdo hrál Haydnův Violoncellový koncert na závěrečném večeru letošní Letní hudební akademie Kroměříž?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: Mladí filharmonici a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v PÁTEK 10. ZÁŘÍ 2021.

 

112

 

Akademie klasické hudby dlouhodobě aktivně podporuje rozvoj mladých talentů nejen v rámci separátních projektů, ale také v rámci Dvořákovy Prahy, mezinárodního hudebního festivalu, který pořádá. Právě v rámci MHF Dvořákova Praha byla vyčleněna dedikovaná programová řada Pro budoucnost, která se těmto talentům a jejich podpoře věnuje. Její nedílnou součástí jsou pak Mladí filharmonici Dvořákovy Prahy, jejichž koncert letos přinese příjemnou novinku - první festivalovou objednávku kompozice , kterou složil Lukáš Sommer a nazval ji Dvořák Airlines. Večer pak bude pokračovat velkou klasikou, zazní Violoncellový koncert č. 1 od Josepha Haydna, sólistou provedení bude arménský violoncellista Narek Hakhnazaryan. Program završí Serenáda pro smyčce od Petra Iljiče Čajkovského.

 

114

 

Orchestr Mladí filharmonici Dvořákovy Prahy je novým projektem Akademie klasické hudby, která festival pořádá. Poprvé se orchestr představil na minulém ročníku frenetickým provedením Beethovenovy Symfonie č. 9 s Ódou na radost. Zárodek orchestru, který na základě myšlenky ředitele festivalu Jana Simona definitivně od letoška vybudoval dirigent Tomáš Netopil na své Letní hudební akademii v Kroměříži, se díky spojení s Akademií klasické hudby stává pravidelnou součástí Dvořákovy Prahy. Orchestr Mladých filharmoniků má ohromný význam pro samotné hráče, kteří se v něm jednak učí profesionálním návykům a navíc dostávají mimořádnou motivaci v podobě festivalového vystoupení v Rudolfinu. Zcela jiný druh zážitku ale čeká také na publikum, které se setká s nejtalentovanějšími mladými hráči, jejich bezprostředností i euforickým přístupem.

 

113

 

Foto: Petra Hajská, Marco Borggreve, archiv Letní hudební akademie Kroměříž 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.