úterý, 05 únor 2019 02:10

Právě doznělo (16) - Česká filharmonie poprvé v "Elphie"

Autor:

"Elphie" je důvěrná zdrobnělina pro Labskou filharmonii, architektonicky jedinečný, jen dva roky starý koncertní sál v Hamburku, který neodolatelně láká milovníky hudby z celé Evropy a do kterého proto není vůbec snadné sehnat vstupenky. Čtvrtý únorový den tam poprvé vystoupila Česká filharmonie. Se Semjonem Byčkovem hrála ruskou hudbu a přidávala Dvořáka a Brahmse. Jaké to bylo? Jaký je sál? První dojmy přímo z hlediště v rubrice SeriálPlus/Právě doznělo. Později během dne pak podrobněji v rubrice ReflexePlus.

 

unnamed

 

Česká filharmonie je právě na evropském turné a po koncertech v Essenu a v Bruggách včera poprvé vystoupila v proslulé Elbphilharmonie v Hamburku. Vedl ji její šéfdirigent Semjon Byčkov, který tam mimo jiné účinkoval minulou neděli s domácím Orchestrem Severoněmeckého rozhlasu NDR Elbphilharmonie. Česká filharmonie tam zahrála Čajkovského 1. symfonii „Zimní sny“ a 2. klavírní koncert Sergeje Rachmaninova. Sólový part přednesl Jan Lisiecki, mladý kanadský klavírista polské národnosti. KlasikaPlus je na místě a přinese další průběžné informace.

 

unnamed-1

 

Novostavba Labské filharmonie s koncertní síní pro 2100 posluchačů vznikla v někdejší přístavní čtvrti a je otevřena od ledna 2017. Koncerty jsou beznadějně vyprodané. Česká filharmonie zahájila německo-belgické turné ve čtvrtek v Essenu a po Hamburku ji čekají koncerty ve Frankfurtu, Düsseldorfu, Norimberku a Hannoveru. Do konce 123. sezony pak pojede ještě na dva zahraniční zájezdy, v květnu pod vedením Petra Altrichtera do Číny a na Tchaj-wan a v červenci pod taktovkou Tomáše Netopila do Bad Kissingenu.

Foto: Veronika Paroulková

(Turné ČF uspořádala agentura Konzertdirektion Dr. Rudolf Goette GmbH)

 

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.