neděle, 03 únor 2019 07:19

Právě doznělo (15) - Potkali se v autobuse

Autor:

Opera na druhou. V životě se stanou různé situace. Jedeme z premiéry Verdiho Dona Carlose, kterou 2. února uvedlo Národní divadlo Brno, chystáme se natočit naše Právě doznělo, tentokrát v autobusu cestou domů, a zjišťujeme, že jsme nebyli a nejsme sami - na sedadle v hledišti byl a na vedlejším sedadle v autobusu je šéfdirigent Janáčkovy opery Marko Ivanović.

 

unnamed

 

A protože Dona Carlose už brzy probereme v naší ReflexiPus, nešlo se Marka nezeptat, co čeká v nejbližší době jeho.

 

 

Kdo ještě nestihl vidět zmiňovanou inscenaci Modrovousův hrad Bély  Bartóka / Očekávání Arnolda Schönberga v režii Davida Radoka a v hudebním nastudování Marko Ivanoviće, má znovu příležitost. Reprízy představení jsou na programu už za pár dní, 8. a 10. února 2019 v Janáčkově divadle.
ndbrno.cz/opera/modrovous-ocekavani

Účinkují:
Modrovous: Anders Lorentzson j. h. 
Judith: Katarina Giotas j. h. 
Žena: Katarina Karnéus 
Muž: Anders Lorentzson j. h. 

 

 

Politické intriky, zakázaná láska i náboženské konflikty – to je děj opery Don Carlos Giuseppe Verdiho. V sobotu 2. února ji v premiéře uvedlo Národní divadlo Brno, poprvé v kompletní pětiaktové verzi. Jako Filip II, král španělský se představil Federico Sacchi, jako Don Carlos, infant španělský, Luciano Mastro, jako Alžběta z Valois Linda Ballová, která operu pro její pěveckou náročnost připodobnila k maratonu s nejtěžší árií na konci, jako princezna Eboli Veronika Hajnová-Fialová a jako Rodrigo, markýz Posy Jiří Brückler. Režie se ujal ředitel divadla Martin Glaser. V rozhovoru pro KlasikuPlus mimo jiné vysvětlil, jak inscenaci vnímá. ReflexiPlus z premiéry chystáme v nejbližších hodinách.

Foto: Veronika Paroulková

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.