neděle, 28 květen 2023 11:21

Pro Příbram je pondělí Dnem s Antonínem Dvořákem

Autor:

Sedmým ročníkem Dne s Antonínem Dvořákem nabídne v pondělí Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram obyvatelům města řadu pořadů a koncertů pro děti a školáky i pro veřejnost.

 

2023-05-28-HFAD-den-s-Dvorakem-02

 

Open-air akce Dne s Antonínem Dvořákem zahrnují 29. května dvě desítky samostatných koncertů a pořadů pro děti i širokou veřejnost. Jde o koncerty na netradičních místech a o interaktivní pořady ve školkách a základních i středních školách. Na projektu se aktivně podílejí příbramské základní umělecké školy a žáci základních a středních škol.

 

2023-05-28-HFAD-den-s-Dvorakem-01

 

Například před budovou příbramské nemocnice v 11:30 s programem nazvaným Dostaveníčko vystoupí Amadeus Ensemble Prague spolu s chlapeckým pěveckým sborem a sborem Písnička, tvořenými žáky základní umělecké školy. Na náměstí T. G. Masaryka od 13:00 stejný soubor účinkuje s Pozounovým kvartetem ZUŠ Antonína Dvořáka; tam je program pojmenován Ať hudba zní. Pohlazením na duši nazvali pořadatelé koncert Tria Sorgenti s kytarovým orchestrem a flétnovým souborem ZUŠ od 14:30 ve vestibulu nemocnice. Trio Sorgenti a flétnový a klarinetový soubor pěvecké sbory ZUŠ Příbram se pak představí ještě v 15:30 na Pražské ulici. Všechny akce jsou přístupné zdarma.

 

2023-05-28-HFAD-den-s-Dvorakem-03

 

Letošní festivalový program končí 1. června koncertem hornisty Radka Baboráka a souboru Arti Allegre v příbramském Divadle Antonína Dvořáka, ale dvěma koncerty přesáhne ještě do září, kdy se připomínají skladatelovy narozeniny. V katolickém kostele v Třebsku, kam chodíval Dvořák ze svého letního sídla na Vysoké hrát na varhany, vystoupí 8. září Pražské dechové trio. O den později se v prostorách parku Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami uskuteční jako součást Středočeského kulturního léta open air koncert. Jeho protagonisty mají být žesťový ansámbl Opera Brass se skladbami od renesance po 20. století a smyčcové kvarteto Pavel Bořkovec Quartet s díly Josefa Suka, Antonína Dvořáka a svého patrona.

 

Foto: ilustrační - archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.