sobota, 06 květen 2023 12:03

Kytarová smršť v Opavě poosmé

Autor:

Osmý ročník festivalu Kytarová smršť se bude konat ve čtvrtek 11. května ve Slezském zemském muzeu, kam se vrací po loňské úspěšné spolupráci. Přehlídka žáků základních uměleckých škol a konzervatoří opět využije prostor Müllerova domu pro studentskou část festivalu a historické výstavní budovy pro večerní slavnostní koncert. Akci pořádá Spolek rodičů a přátel školy při ZUŠ Opava.

 

2023-05-06-Zus-Opava-kytarovy-festival-02

 

Na čtyři desítky mladých kytaristů z celého Moravskoslezského kraje se sjedou, aby předvedly své umění, porovnaly své dovednosti se svými vrstevníky a získaly cenné zkušenosti s koncertním hraním. Dopolední přehlídka žáků ZUŠ a konzervatoří začne v devět hodin dopoledne v Müllerově domě a bude pokračovat od nejmladších po nejzkušenější hráče až do půl druhé.

Večerní slavnostní koncert, který začne v sedmnáct hodin v historické budově Slezského zemského muzea, představí rozmanitý program. Postupně vystoupí Duo Carpaccio, jež reprezentují Antonín Viliš a Jiří Šoltis, Kytarový orchestr ZUŠ Opava a Moravskoslezský kytarový sbor učitelů a studentů konzervatoří pod vedením Martina Ládra.

 

2023-05-06-Zus-Opava-kytarovy-festival-01

 

Festival je otevřen pro veřejnost. Konkrétní program a rozpis žáků bude zveřejněn na www.zusopava.cz a na Facebooku.

 

Foto:  Marcela Feretová, Roman Kulla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.