neděle, 16 duben 2023 10:54

Alinde Quintet právě teď ve finále soutěže Carla Nielsena v Kodani

Autor:

Dechový soubor Alinde Quintet postoupil do finále Mezinárodní soutěže komorní hudby Carla Nielsena (Carl Nielsen International Chamber Music Competition) v Kodani. Klání o ceny se koná právě teď, v neděli 16. dubna od 11 hodin, a můžete ho sledovat online. Odborná porota vybrala tři finalisty během tří náročných kol z bez mála šesti desítek souborů z celého světa.

 

2023-04-16-AindeQ-soutez-01

 

Soutěž v komorní hře se koná jednou za tři roky a Alinde Quintet je prvním českým souborem v historii, který byl do hlavní soutěže vybrán. Dalšími finalisty jsou švýcarský Ensemble Astera a španělský SenArts Wind Quintet. „Těší nás, že ve finále tak velké mezinárodní soutěže můžeme reprezentovat českou dechovou komorní hudbu. Kromě skladeb severských autorů Carla Nielsena a Jørgena Jersilda jsme si jako volitelnou skladbu vybrali „Americký kvartet” Antonína Dvořáka,” řekl fagotista Petr Sedlák. „Doufáme, že nám v zahraničí oblíbená Dvořákova hudba přinese ve finále štěstí!

Alinde Quintet vznikl v roce 2019 a sešli se v něm přední instrumentalisté mladé generace. Jeho současnými členy jsou flétnistka Anna Talácková, hobojistka Barbora Trnčíková, klarinetista David Šimeček, fagotista Petr Sedlák a hornista Kryštof Koska. Za krátkou vyhrál už řadu mezinárodních soutěží (BIMC 2019, ODIN 2020, OPUS 2021, Dvořák mladým 2022) a je zařazen na Listině mladých umělců Nadace Český hudební fond.

 

Foto: Fb souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.