sobota, 15 duben 2023 11:09

Taneční soutěž pro malé talenty v Malém divadle DFXŠ v Liberci

Autor:

V Malém divadle v Liberci se bude v neděli 23. dubna konat třetí ročník mezinárodní amatérské taneční soutěže v klasickém a moderním tanci New Generation. Do odborné poroty zasednou legendární tanečník, choreograf a filmový herec Vlastimil Harapes, tanečník, choreograf, pedagog a taneční odborník Zdenek Prokeš, první sólista Národního divadla v Praze Adam Zvonař a úspěšná tanečnice a pedagožka Anna Ščekaleva. Akci pořádá taneční škola Malex působící při Divadle F. X. Šaldy.

 

2023-04-15-Tanecni-soutez-01

 

Hlavní motivací prestižní soutěže je přiblížit taneční umění širší veřejnosti a podpořit talentované děti a mládež, věnující se této nádherné činnosti na amatérské úrovni. Soutěž má celorepublikový i mezinárodní dosah, byli pozváni tanečníci z celé České republiky i ze zahraničí. Soutěž se tak stává místem setkání mladých umělců, kteří mají možnost porovnat své výkony, získat zkušenosti, najít potřebnou inspiraci a navázat nové formy spolupráce a přátelství,“ vysvětlují organizátoři. 

Do soutěže se přihlásilo přes dvacet tanečních škol z České republiky a Německa. Během jednoho dne se na jevišti Malého divadla sejde dvě stě šedesát účastníků, kteří předvedou sto třicet tanečních čísel. 

Rádi bychom v této bohulibé akci pokračovali i v dalších letech. Naším cílem je, aby se soutěž New Generation stala v Liberci tradicí s velmi dobrým jménem a vysokou uměleckou úrovní,“ svěřil se ředitel soutěže Alexey Yurakov.

 

2023-04-15-Tanecni-soutez-02

 

Foto: archiv soutěže

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.